jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۵۱۳۷۸   ۱۱ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۲

در حالی که قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر افزایش یافته و به ۳ هزار تومان رسیده است انتظار می‌رود طی ۱۰ روز آینده با ورود سیب زمینی نو از شهر جیرفت قیمت‌ها معادل و کاهش پیدا کند.

جام جم سرا: به نقل از تسنیم، قیمت سیب زمینی و پیاز با افزایش قیمت روبرو بوده به نوعی که قیمت هر کیلو پیاز ۱۵۰۰ و سیب‌زمینی ۳ هزار تومان به فروش می رسد و با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال مردم نگران افزایش بیشتر قیمت این دو محصول هستند.
بر اساس پیگیری‌های انجام شده از میدان بزرگ تهران نسبت به وضعیت حجم بار موجود سیب‌زمینی و پیاز و دلیل بالا بودن قیمت آن، علی امامی کارشناس و مشاور اتحادیه بارفروشان با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پیاز نو در میدان بزرگ ۶۵۰ الی ۵۵۰ تومان است، گفت: ۱۰۰ ماشین حامل بار پیاز در میدان بزرگ حضور دارد و هیچ کمبودی در این زمینه نیست و اینکه در مغازه‌ها با نرخ ۱۵۰۰ تومان عرضه می‌شود به وزارت صنعت و نظارت این حوزه برمی‌گردد.
وی در مورد سیب زمینی و بالا بودن قیمت آن ادامه داد: به دلیل کم بودن سیب زمینی قیمت آن در حال حاضر در میدان بزرگ ۲ هزار تومان است ولی تا ۱۰ روز آینده سیب زمینی نو از شهر جیرفت وارد بازار می شود و قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.
مشاور اتحادیه بارفروشان در مورد قیمت سیب و پرتقال در میدان بزرگ، خاطرنشان کرد: با توجه به فراوانی میوه در سال جاری، قیمت سیب درجه یک ۳ هزار تومان،‌پرتقال درجه یک ۱۷۵۰ تومان و کیوی نیز ۳ هزار تومان در میدان بزرگ عرضه می‌شود. همچنین با توجه به ذخیره‌سازی بالای وزارت جهاد کشاورزی مشکلی در تامین میوه وجود ندارد.|الف

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر