jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۵۱۳۷۸ ۱۱ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۲

در حالی که قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر افزایش یافته و به ۳ هزار تومان رسیده است انتظار می‌رود طی ۱۰ روز آینده با ورود سیب زمینی نو از شهر جیرفت قیمت‌ها معادل و کاهش پیدا کند.

جام جم سرا: به نقل از تسنیم، قیمت سیب زمینی و پیاز با افزایش قیمت روبرو بوده به نوعی که قیمت هر کیلو پیاز ۱۵۰۰ و سیب‌زمینی ۳ هزار تومان به فروش می رسد و با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال مردم نگران افزایش بیشتر قیمت این دو محصول هستند.
بر اساس پیگیری‌های انجام شده از میدان بزرگ تهران نسبت به وضعیت حجم بار موجود سیب‌زمینی و پیاز و دلیل بالا بودن قیمت آن، علی امامی کارشناس و مشاور اتحادیه بارفروشان با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پیاز نو در میدان بزرگ ۶۵۰ الی ۵۵۰ تومان است، گفت: ۱۰۰ ماشین حامل بار پیاز در میدان بزرگ حضور دارد و هیچ کمبودی در این زمینه نیست و اینکه در مغازه‌ها با نرخ ۱۵۰۰ تومان عرضه می‌شود به وزارت صنعت و نظارت این حوزه برمی‌گردد.
وی در مورد سیب زمینی و بالا بودن قیمت آن ادامه داد: به دلیل کم بودن سیب زمینی قیمت آن در حال حاضر در میدان بزرگ ۲ هزار تومان است ولی تا ۱۰ روز آینده سیب زمینی نو از شهر جیرفت وارد بازار می شود و قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.
مشاور اتحادیه بارفروشان در مورد قیمت سیب و پرتقال در میدان بزرگ، خاطرنشان کرد: با توجه به فراوانی میوه در سال جاری، قیمت سیب درجه یک ۳ هزار تومان،‌پرتقال درجه یک ۱۷۵۰ تومان و کیوی نیز ۳ هزار تومان در میدان بزرگ عرضه می‌شود. همچنین با توجه به ذخیره‌سازی بالای وزارت جهاد کشاورزی مشکلی در تامین میوه وجود ندارد.|الف

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر