jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۵۰۷۴۱ ۱۱ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۰

تکنولوژی‌های جدید به افراد اجازه می‌دهد راحت‌تر از قبل و بدون ترس از لو رفتن، با دیگران ارتباطات صحیح و بدون شبهه یا نادرست و مشکوک داشته باشند. دیگر کسی نیازی به تلفن‌های ثابت ندارد و می‌تواند اطلاعات خصوصی خود را در موبایل یا اینترنت ذخیره کند. بنابراین احتمال لو رفتن به اندازه‌ای نیست که قبلا بوده.

عادت مضر: چک کردن ایمیل و پیامک همسر

جام جم سرا: همه می‌توانند سریعا با تلفن همراه خود پیامک بدهند، پشت کامپیو‌تر یا لپ تاپ بنشینند و ایمیل ارسال کنند و وجود امکاناتی مثل رمز عبور، احتمال لو رفتن را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است. همه این‌ها دلایلی است که باعث می‌شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیو‌تر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی‌ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی‌توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند. آیا لازم است به همسرمان اجازه بدهیم پیامک‌ها و ایمیل‌هایمان را بخواند؟ آیا متقابلا باید پیامک‌ها و یا ایمیل‌های او را بخوانیم؟ آیا کارهایی از این قبیل نشاندهنده ضعف ارتباط و عدم اعتماد به طرف مقابل نیست؟

تکنولوژی مقصر است؟

البته تکنولوژی همیشه قابل اعتماد نیست، مثلا همه ما ماجراهایی راجع به پیامک‌های اشتباهی شنیده‌ایم که اشتبا‌ها برای کسی دیگر ارسال شده است اما تا مسئله مشخص شود قشقرقی به پا شده که‌گاه به جاهای باریک کشیده شده و‌گاه فیصله پیدا کرده.

معنای این کار چیست؟

نکته جالب این است که بسیاری از زنان و مردان «کنجکاو»، دلیلی برای شک کردن به همسرشان ندارند. در واقع نیازی که این افراد به چک کردن تلفن همسرشان احساس می‌کنند، نیازی ناسالم است. بعضی روان‌شناسان می‌گویند چنین نیازی نشان دهنده تجارب تلخ گذشته و ضربه‌ای است که این افراد در روابط عاطفی پیشین خود تجربه کرده‌اند.
بعضی از افراد همیشه بدون دلیلی خاص به چک کردن می‌پردازند و بعضی دیگر با مشاهده یا احساس تغییری (اگر چه کوچک) در رفتار همسرشان، شروع به چک کردن می‌کنند. به عبارت دیگر، وقتی خانم یا آقایی تلفن همراه یا ایمیل همسرش را چک می‌کند، ممکن است دلیلی برای این کار داشته باشد یا نداشته باشد. اگر کسی دلیلی برای این کار نداشته باشد ولی همچنان به چک کردن ادامه بدهد، ممکن است هنوز تحت تاثیر شکست‌های قبلی و روابط ناموفق گذشته باشد.
اگرچه بسیاری از همسران با هم صمیمی و نزدیک هستند، ولی به هر حال هر شخص نیازمند داشتن یک حریم خصوصی است و تمایل به تجاوز به این حریم به هر دلیلی که باشد حرکت شایسته‌ای نیست. بررسی تلفن همراه یا کامپیو‌تر همسر می‌تواند دلایلی مانند عدم اعتماد، احساس ناامنی یا گرایش به کنترل و سلطه بر اتفاقات پیرامون داشته باشد. ولی همه این موارد از راه‌های دیگری نیز انجام پذیراست.
اگر شما یا همسرتان احساس می‌کنید که به چک کردن پیامک‌ها یا‌ای می‌ل‌های دیگری نیازمندید، راجع به آن با هم صحبت کنید. کنجکاوی و تجاوز به حریم شخصی می‌تواند رابطه همسران را در معرض خطر قرار دهد.

یک خطر دیگر

خواندن‌ ایمیل‌ها و پیامک‌های همسر خطر دیگری هم دارد، به این معنا که یک همسر شکاک چیزهایی را می‌بیند و چیزهایی را حس می‌کند که واقعا وجود ندارند. یک علامت یا اشاره کافی است تا چنین کسی مطمئن شود که همسرش در حال خیانت کردن است.
به عنوان مثال، لحن اکثر افراد در پیامک‌ها غیر رسمی‌تر از برخوردهای رو در رو است. گاهی خواندن پیامکی که شوخ و غیر رسمی به نظر می‌رسد باعث ایجاد سوتفاهم می‌شود. بخصوص که افراد شخصیت‌ها و برداشت‌های متفاوت دارند و می‌توانند یک جمله را به شکل‌های گوناگون تفسیر کنند. گاهی حتی یک علامت تعجب یا خنده می‌تواند معنای نادرستی را به ذهن تداعی کند.
سعی کنید وارد حریم خصوصی همسرتان نشوید و مشکلات خود را از روشهای درست‌تری حل کنید.|ایده‌آل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
خیلی ممنون از این مطلب سازنده
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
انسان دانا به معنای دقیق كلمه خیانت نخواهد كرد.حتی اگر از همسرش خیانت ببیند.چراكه وقتی الاغ به انسان دانا لگد میزند انسان دانا كه به الاغ لگد نخواهد زد. به قول سقراط ریشه همه مشكلات بشر نادانی است. پس بیاییم با مطالعه و مشاهده و... میزان دانایی خودمان را بالا ببریم.
۰
۰
mmkk
-
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
بین زن و مرد حریم خصوصی وجود ندارد.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر