jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۳۲۷۵   ۱۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۳

پزشکان به تازگی دریافته‌اند که وعده غذایی صبحانه خود به تنهایی همانند یک واکسن ضد سرماخوردگی برای افراد عمل می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب- افراد چنانچه مواد غذایی سالم و مفید را در وعده غذایی صبحانه خود قرار می‌دهند می‌توانند از بابت ایمنی در مقابل سرماخوردگی‌ها تا حد زیادی این باشند.
گفتنی است؛ از جمله مواد ضروری که باد در وعده غذایی صبحانه به ویژه در فصول سرد سال قرار داده شود سالاد میوه‌های فصل است که به دلیل دارا بودن ویتامین c در ترکیبات خود می‌توانند مانع از سرماخوردگی در افراد شوند.


بررسی‌ها نشان می‌دهند: خوردن ماست به همراه جوانه گندم نیز می‌تواند در افرادی که به علت سرماخوردگی دچار انسداد بینی شده‌اند رفع گرفتگی بینی نماید.
پزشکان همچنین خوردن ماهی قزل آلا و تخم مرغ را به دلیل داشتن ترکیبات ویتامین D به همه افراد سرماخورده توصیه می‌کنند زیرا باعث کاهش علائمی مانند عطسه و سرفه در آنان می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان مصرف فلفل قرمز را در کنار غذا به دلیل دارا بودن حجم زیادی از ویتامین C حتی بیشتر از پرتقال به افراد سرماخورده توصیه می‌کنند از مایعات نیز مصرف چای به دلیل آنتی اکسیدان‌های مفید که خاصیت ضد ویروسی دارند نباید غافل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها