jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۳۲۷۵   ۱۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۳

پزشکان به تازگی دریافته‌اند که وعده غذایی صبحانه خود به تنهایی همانند یک واکسن ضد سرماخوردگی برای افراد عمل می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب- افراد چنانچه مواد غذایی سالم و مفید را در وعده غذایی صبحانه خود قرار می‌دهند می‌توانند از بابت ایمنی در مقابل سرماخوردگی‌ها تا حد زیادی این باشند.
گفتنی است؛ از جمله مواد ضروری که باد در وعده غذایی صبحانه به ویژه در فصول سرد سال قرار داده شود سالاد میوه‌های فصل است که به دلیل دارا بودن ویتامین c در ترکیبات خود می‌توانند مانع از سرماخوردگی در افراد شوند.


بررسی‌ها نشان می‌دهند: خوردن ماست به همراه جوانه گندم نیز می‌تواند در افرادی که به علت سرماخوردگی دچار انسداد بینی شده‌اند رفع گرفتگی بینی نماید.
پزشکان همچنین خوردن ماهی قزل آلا و تخم مرغ را به دلیل داشتن ترکیبات ویتامین D به همه افراد سرماخورده توصیه می‌کنند زیرا باعث کاهش علائمی مانند عطسه و سرفه در آنان می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان مصرف فلفل قرمز را در کنار غذا به دلیل دارا بودن حجم زیادی از ویتامین C حتی بیشتر از پرتقال به افراد سرماخورده توصیه می‌کنند از مایعات نیز مصرف چای به دلیل آنتی اکسیدان‌های مفید که خاصیت ضد ویروسی دارند نباید غافل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر