jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۳۲۷۵   ۱۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۳

پزشکان به تازگی دریافته‌اند که وعده غذایی صبحانه خود به تنهایی همانند یک واکسن ضد سرماخوردگی برای افراد عمل می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب- افراد چنانچه مواد غذایی سالم و مفید را در وعده غذایی صبحانه خود قرار می‌دهند می‌توانند از بابت ایمنی در مقابل سرماخوردگی‌ها تا حد زیادی این باشند.
گفتنی است؛ از جمله مواد ضروری که باد در وعده غذایی صبحانه به ویژه در فصول سرد سال قرار داده شود سالاد میوه‌های فصل است که به دلیل دارا بودن ویتامین c در ترکیبات خود می‌توانند مانع از سرماخوردگی در افراد شوند.


بررسی‌ها نشان می‌دهند: خوردن ماست به همراه جوانه گندم نیز می‌تواند در افرادی که به علت سرماخوردگی دچار انسداد بینی شده‌اند رفع گرفتگی بینی نماید.
پزشکان همچنین خوردن ماهی قزل آلا و تخم مرغ را به دلیل داشتن ترکیبات ویتامین D به همه افراد سرماخورده توصیه می‌کنند زیرا باعث کاهش علائمی مانند عطسه و سرفه در آنان می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان مصرف فلفل قرمز را در کنار غذا به دلیل دارا بودن حجم زیادی از ویتامین C حتی بیشتر از پرتقال به افراد سرماخورده توصیه می‌کنند از مایعات نیز مصرف چای به دلیل آنتی اکسیدان‌های مفید که خاصیت ضد ویروسی دارند نباید غافل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر