عامل انتشار پیامک‌های صیغه ۹۰ هزار تومانی که مردان بسیاری را در استان‌های مختلف کشور سر کیسه می‌کرد، پس از مدتی کلاهبرداری میلیاردی با شکایت چند تن از مالباختگان دستگیر شد.
کد خبر: ۶۰۷۵۵۴

ماجرا از آنجا آغاز شد که این فرد نا‌شناس با ارسال پیامک‌هایی به شماره‌های «۰۹۱۲ - ۰۹۱۷ - ۰۹۱۴ و ۰۹۱۵» متنی با این مضمون برای مردان ارسال می‌کرد: «من حاضرم صیغه شما بشوم. فقط با ۹۰ هزار تومان، در صورت تمایل عدد هفت را به همین شماره sms کنید».
ظاهراً مردان طرفدار پر و پا قرص ازدواج موقت پس از دریافت این پیامک هر چه با شماره ارسال شده تماس می‌گرفتند بی‌نتیجه بود، تا اینکه چند روز پس از ارسال sms و اعلام موافقت خود، زنی با آن‌ها تماس می‌گرفت و عنوان می‌کرد که در صورتی که ۵۰ هزار تومان به حسابش واریز شود، حاضر است صیغه شود، او چنین عنوان می‌کرد که ۴۰ هزار تومان باقی مانده را هم بعد از ملاقات دریافت خواهد کرد. این مردان ساده لوح هم پس از اینکه این زن با آن‌ها سر گفت‌و‌گوی تلفنی را باز می‌کرد، ۵۰ هزار تومان را به حسابش واریز می‌کردند، اما دیگر هیچ خبری از او نمی‌شد و مردان فریب خورده مستأصل و درمانده نمی‌دانستند که این کلاهبرداری را چگونه در مراجع قضائی مطرح کنند.
اما این پرونده زمانی در دستگاه قضائی گشوده شد که گویا تعدادی از این مردان در شهرستان آباده دل به دریا زده و تصمیم به شکایت از این فرد کلاهبردار گرفتند.
با طرح شکایت مالباختگان و ردیابی تلفن فرد کلاهبردار مشخص شد که او از شمال کشور نقشه این کلاهبرداری را طراحی و در فارس، آذربایجان غربی، ‌تهران، استان مرکزی، همدان، قم، یزد و کرمان اجرا کرده است.
در ادامه رسیدگی به این پرونده طی یک عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی سپاه آباده و اراک دو عامل اصلی انتشار این پیامک‌ها دستگیر شدند، تحقیقات مشخص کرد که این کلاهبرداران با افتتاح یک حساب بانکی در اراک اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از مردان مایل به عقد موقت می‌کردند. اما مورد جالب این پرونده آن بود که فرد کلاهبردار یک مرد بوده و با ضبط صدای یک زن این نقشه را طراحی کرده است. از متهم اصلی این پرونده ۴۰۰ سیم کارت به همراه یک دفترچه ۴۰۰ برگی که در آن شماره تلفن‌های مختلفی برای ارسال پیامک یادداشت شده بود، کشف شد.
ادامه تحقیقات حاکی از آن بود که این کلاهبردار از طریق شبکه پیام رسان پیامک‌های خود را ارسال می‌کرده است.
آن گونه که بازپرس پرونده می‌گوید با توجه به اینکه سیم کارت این متهم برای کشف زوایای مختلف این پرونده همچنان روشن است، در طول چهار ساعت به طور متوسط ۸۰۰ پیامک از استان‌های مختلف کشور برای او ارسال می‌شود که محتوای این پیام‌ها این است: «چرا پاسخ نمی‌دهی»؟، «پول به حسابت واریز شد»، «من راضی هستم»
>> سیمرغ

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
saba
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۵ - ۲۸ مهر ۱۳۹۲
۰
۰
vaghean haghe tamame maarda hamine ! AH AH AHHHHH
sina
United Kingdom
۰۰:۱۸ - ۲۹ مهر ۱۳۹۲
۰
۰
اون مردی كه پول میداده واقعا حقش بوده

نیازمندی ها