در زندگی هر دختر و پسری مسائلی وجود دارد که ممکن است گفتنش هنگام ازدواج مشکل‌ ساز باشد. گاهی افراد به علت ترس از دست دادن طرف مقابل برخی مسائل را بیان نمی‌کنند و بدون اینکه به عاقبت نگفتن این حقایق فکر کنند، تصمیم به ازدواج می‌گیرند.
کد خبر: ۵۹۸۶۹۳

بیماری‌های پنهان شده

مسئلهٔ مهم دیگری که ممکن است افراد از گفتنش هراس داشته باشند، بیماری است. افرادی که با صداقت تمام مسائل را در مورد سلامتی یا عدم‌ سلامتی خود بیان می‌کنند، می‌توانند اعتماد طرف مقابل را به خود جلب کرده و حتی به او فرصت دهند تا او نیز اگر دچار مشکل یا بیماری خاصی است بتواند براحتی آن را بیان کند. درست است این احتمال وجود دارد طرف مقابل پا پس بکشد اما ازدواجی که با پنهان کردن چنین مسئلهٔ مهمی شکل بگیرد دوام چندانی نخواهد داشت.

خلق‌وخوی ناگفته

شخصیت و رفتار دختر و پسر نیز مورد دیگری است که احتمال دارد از دید طرف مقابل پنهان بماند. بسیاری افراد در جلسه خواستگاری واقعا آن کسی نیستند که نشان می‌دهند. این افراد برای جلب رضایت، همچون بازیگری توانا طوری رفتار می‌کنند که کاملا خود را فرد ایده‌آل طرف مقابل نشان دهند. اما پس از گذشت زمان رفتار‌ها و شخصیت واقعی آن‌ها رو خواهد شد. چرا که حتی یک بازیگر ماهر هم روزی از نقش بازی کردن خسته خواهد شد.

جیب‌های خالی

گاهی افراد بخصوص پسر‌ها مشکلات مالی خود را از خانوادهٔ همسر آینده‌شان پنهان می‌کنند. این مسئله بخصوص برای افرادی اتفاق می‌افتد که از شرایط مالی همسانی برخوردار نیستند. آن‌ها از ترس اینکه طرف مقابل را از دست بدهند وضع مالی خود را بهتر از آنچه که هست نشان می‌دهند و تا زمانی که زندگی مشترک خود را آغاز نکرده‌اند، سعی می‌کنند هر ترفندی را در پیش گیرند تا رازشان فاش نشود. شاید چنین افرادی بتوانند به کسی که برای رسیدن به او تلاش می‌کنند، برسند اما مطمئنا پس از ازدواج که شرایط واقعی برای طرف مقابل آشکار ‌شود، زندگی‌دچار مشکل خواهد شد.

ناگفته‌های خطرناک

مواردی که نام بردیم گاهی جزو ناگفته‌های رابطه و ازدواج هستند و به خودی خود می‌توانند باعث آشفتگی در روابط، از بین رفتن اعتماد و بهم خوردن ازدواج شوند. اما موارد دیگری هم هستند که به شکل خطرناکی، فاش شدن آن‌ها می‌تواند جدایی را به همراه داشته باشد. مواردی که اصطلاح فقهی‌اش می‌شود تدلیس و در بیان خودمان، گنجشک را رنگ کردن و جای قناری جا زدن است. ازدواج قبلی، بیماری‌های مهم و معلولیت‌های پنهان، اعتیاد، اختلالات روانی و... از جمله‌ مسائلی هستند که ممکن است هر ازدواجی را به هم بزنند.
خانه‌ای که بر پایه‌های دروغ و نقش و نقاب ساخته شود، لرزان است و احتمال فروریختن آن بسیار است. صداقت مهم‌ترین مسئله‌ای‌ست که هر فرد برای آغاز زندگی مشترک باید به آن توجه داشته باشد. آدم‌‌های صادق، اعتقادات قلبی عمیقی دارند که در گفتار و رفتارشان پیداست و البته تحقیق نیز مسئلهٔ مهمی است که باید آن را در حین انتخاب مدنظر داشت.
بسیاری افراد در جلسه خواستگاری واقعا آن کسی نیستند که نشان می‌دهند. این افراد برای جلب رضایت، همچون بازیگری توانا طوری رفتار می‌کنند که کاملا خود را فرد ایده‌آل طرف مقابل نشان دهند. اما پس از گذشت زمان رفتار‌ها و شخصیت واقعی آن‌ها رو خواهد شد

>> شهر خبر

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
لیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۲
۰
۰
من و همسرم قبل ازدواج با این باور كه هیچ انسانی كامل نیست چیزایی رو كه نیاز بود درباره هم بدونیم رو بهم گفتیم و حالا كه ازدواج كردیم خوشبختیم حتی تو غربت.صداقت داشته باشیم،راز هم رو نگهداریم ، با چشم باز ببینیم و سعی كنیم خوب باشیم بعدش میبینیم خدا بپاس سعی ما بهترین رو بهمون هدیه میكنه.خوشبختی ساده تر از اونچیزیه كه فكرش رو میكنیم.
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۲
۰
۰
كاملا موافقم باید در امر ازدواج واقع بین و كاملا صادق بود در ضمن لطفا در مورد مهریه كم بیاییم سعی كنیم كه فرهنگ سازی شود .

نیازمندی ها