jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۲۹۵۴   ۰۹ آبان ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۴

کارشناس مسئول تغذیه مرکز بهداشت استان یزد توصیه کرد: افراد بویژه کسانی که دارای اضافه وزن هستند، نباید در‌مصرف خرمالو زیاده‌روی کنند. یوسف نقیایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که برخی میوه‌ها مانند موز و خرمالو ‌ به‌صورت کال چیده می‌شود و بعد از مدتی می‌رسد، گفت: میوه خرمالو دارای 80 کیلو کالری انرژی است. این میوه جزو ‌میوه‌های پرانرژی محسوب می‌شود. بنابراین افرادی که دارای اضافه وزن هستند، نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنند. همچنین پتاسیم موجود در خرمالو برای بیماران قلبی ـ عروقی بسیار مفید است.

نقیایی با اشاره به این‌که خرمالو دارای مقدار قابل توجهی پکتین است، اضافه کرد: پکتین یکی از فیبرهای محلول در آب است که سبب کاهش چربی‌های بدن و چربی‌های محلول در خون می‌شود و هرچه خرمالو بیشتر رسیده باشد، پکتین آن کمتر می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود برای استفاده بیشتر از پکتین نباید خرمالو بیش از اندازه برسد.

مقدار سدیم این میوه نیز می‌تواند برای افرادی که دارای فشار خون هستند مفید باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها