jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۴۵۶۷۰   ۲۳ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۹:۴۹

در انتخابی بی سابقه

"معترض" شخصیت سال تایم شد

هفته‌نامه تایم آمریکا در تصمیمی منحصر به فرد برخلاف سال‌های گذشته فرد خاصی را به عنوان شخصیت سال انتخاب نکرد و لقب چهره سال 2011 را به پاس انقلاب‌های مردمی منطقه و جهان به "معترضان" اختصاص داد.

هفته‌نامه تایم آمریکا که هر ساله شخصیتی را به عنوان شخصیت سال انتخاب می‌کند امسال به پاس بیداری اسلامی و تظاهرات مردمی در کشورهای مختلف خاورمیانه و شمال آفریقا که بعدها به کشورهای اروپایی، آمریکا (جنبش تسخیر وال استریت)، انگلستان و دیگر کشورهای جهان کشیده شد،شخصیت سال را به "معترض" اختصاص داد.

هفته نامه تایم در حالی "معترض" (Protester) را به عنوان شخصیت سال 2011 انتخاب کرده که سال گذشته "مارک زوکربرگ" موسس فیس‌بوک را به عنوان شخصیت سال انتخاب کرده بود.

خاطرنشان می شود قیام‌های منطقه که بعدها به کل جهان سرایت کرد با خودسوزی "محمد بوعزیزی" جوان تونسی آغاز شد که طی 27 روز رژیم 27 ساله بن علی را ساقط کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر