jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۷۳۲۱ ۰۳ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

در پی آتش‌سوزی در یک پرورشگاه و مرگ 10 کودک، دولت استونی دیروز را عزای عمومی اعلام کرد. آتش‌سوزی در این پرورشگاه کودکان معلول در غرب استونی عصر روز یکشنبه رخ داد و جان 10 کودک را گرفت.

خبرگزاری ریانووستی دراین‌باره گزارش داد: این پرورشگاه در شهر هاپسالو در حالی که 37 کودک و 9 فرد بزرگسال داخل ساختمان بودند، آتش گرفت.یک هیات ویژه تجسس از سوی مقامات دولتی به محل حادثه اعزام شده‌اند تا علت دقیق آتش‌سوزی را کشف کنند.

با وجودی که ماموران آتش‌نشانی ظرف 3 دقیقه پس از دریافت خبر حادثه از طریق تماس تلفنی، خود را به محل حریق رساندند؛ اما شعله‌های آتش بشدت ساختمان را دربر گرفته بود به گونه ای که بخشی از ساختمان پرورشگاه کاملا در آتش سوخت و به مرگ 10 کودک منجر شد.

علاوه بر این 10 کودک، 2 فرد بزرگسال دیگر نیز بر اثر جراحات و مصدومیت شدید شامل سوختگی و گازگرفتگی در بیمارستان بستری شده‌اند و حالشان وخیم است./ ایسنا

نجات دختر چینی پس از سقوط از طبقه دهم آپارتمان

یک دختر 5 ساله چینی پس از سقوط از پنجره طبقه دهم یک آپارتمان به طرز معجزه‌آسایی نجات پیدا کرد.

یی زیکسو پس از سقوط از این آپارتمان در شهر چونگ کینگ در چین جان سالم به در برد و فقط بدنش کمی زخمی شد.به گزارش خبرگزاری شینهوا، این کودک خوش‌شانس قبل از افتادن روی زمین با یک سایبان برخورد کرد و همین سایبان جان او را نجات داد.

یکی از عابران پیاده که شاهد این حادثه بود، می‌گوید: در ابتدا تصور کردم یک عروسک از پنجره ساختمان سقوط کرده است؛ اما بعد صدای اصابت آن را با سایبان شنیدم و متوجه شدم یک کودک است.

وی ادامه داد: کسانی که در نزدیکی محل حادثه بودند، تصور نمی‌کردند کودک زنده مانده باشد؛ اما ناگهان صدای گریه او شنیده شد و یکی از همسایه‌ها نردبانی آورد تا کودک را نجات دهد.مرد جوان پس از بالا رفتن از نردبان در نهایت شگفتی در حالی کودک را دید که نشسته بود و گریه می‌کرد.

کودک سپس به یک بیمارستان محلی منتقل شد تا تحت معاینه و درمان قرار بگیرد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر