jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۷۷۱۴۶   ۱۱ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۱:۱۹

بنیاد مسکن پرداخت می کند

وام 8 میلیونی برای روستاییان

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که وظیفه تامین منابع مالی ساخت مسکن را در روستاها بر عهده دارد، اعلام کرد که وام مسکن روستایی امسال با 15درصد افزایش به حدود 8 میلیون تومان رسیده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در خرم آباد با اعلام این خبر افزود مشکل پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به روستاییان نیز با ایجاد خط ویژه اعتباری مرتفع می شود.

درفشی تصریح کرد دولت برای فراهم کردن زمینه بازسازی 200هزار واحد مسکونی در سال ،متعهد به ایجاد خط ویژه اعتباری برای تامین تسهیلات ساخت مسکن شده است که پیش بینی می شود امسال با راه اندازی این خط، مشکلات سالهای گذشته بانکها در تامین نقدینگی برطرف شود.

وی با اعلام اینکه براساس طرح ویژه بهسازی وبازسازی مسکن روستایی درمدت 10سال، 2میلیون واحد مسکونی روستایی باید نوسازی شود گفت: با گذشت چهارسال از این طرح 600هزار واحد مسکونی ساخته شده و120هزار واحد هم دردست ساخت است.

معاون پشتیبانی بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور همچنین افزود: همکاری نکردن برخی بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن ، باعث شده است تا از برنامه طرح ویژه نوسازی و بهسازی دولت حدود80 هزار واحد مسکونی عقب باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر