Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۱۴۸۷۱ ۱۶ آبان ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۲

گروه رسانه: با پایان کارهای فنی مجموعه نمایشی آخرین غزل، این مجموعه بزودی از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود. کار تدوین این مجموعه را حسین احمدی در 5 قسمت 45 ‌دقیقه‌ای انجام داده است و به احتمال زیاد از آذرماه روانه آنتن خواهد شد. این مجموعه، داستان زندگی پیامبر را روایت می‌کند. فیلمنامه کار را بابک صفی‌خانی نوشته و نادر برهانی‌مرند کارگردانی آن را به عهده دارد. تهیه‌کننده این مجموعه علی‌ مهام است و بازیگران اصلی‌اش فخرالدین صدیق‌شریف، سیامک صفری، شیوا ابراهیمی، قربان نجفی، ولی‌الله مومنی، عطیه غبیشاوی و... هستند.

داستان آخرین غزل از آنجا شروع می‌شود که عبدالمطلب، جد پیامبر(ص)‌ از خدا می‌خواهد فرزند کوچکش عبدالله را از حادثه‌ای نجات دهد. او پس از سال‌ها با آمنه ازدواج می‌کند و فرزندشان محمد(ص)‌ متولد می‌شود، اما پس از تولد او هر دو فوت می‌کنند و عمویش ابوطالب سرپرستی او را به عهده می‌گیرد....

به گزارش خبرنگار ما، بقیه بازیگران کار اسفندیار مهرتاش، هوشنگ هیهاوند، منوچهر علیپور، کرامت رودساز، معصومه کریمی، راحله رضایی، فائزه اشکانیان، زهرا سروش، کیمیا مکاری، بهاره نصرتی، آزیتا رایجی، افسانه ناصری، سعید نوراللهی، محمد صدیقی‌مهر، امیر مولوی، امیر فرجان‌نیا، معصومه بخشی، بنفشه نجاتی، علیرضا مهران، مهرداد عشقیان و زهرا اسلامی هستند. آخرین کار مهام در مقام تهیه‌کننده، فیلم تلویزیونی «نیما یوشیج» بود و تئاتر صحنه‌ای «مرغابی وحشی» به کارگردانی نادر برهانی‌مرند هم سال گذشته در تئاتر شهر روی صحنه رفت.

برخی از عوامل دیگر آخرین غزل عبارتند از کارگردان تلویزیونی: بیژن صمصامی، طراح صحنه و لباس: شهرام قدیری فرد، طراح چهره‌پردازی: بابک شعاعی، صدابردار: صالح حبیبی، تصویربرداران: رضا عسکری، محمود خیاطان و محمود نوروزی، نورپرداز: امیر روزبهانی. این مجموعه نمایشی در گروه معارف شبکه قرآن تولید شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر