jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۰۸۱   ۲۴ تير ۱۳۸۷  |  ۱۳:۱۰

محمد علی خطیبی نماینده ایران در اوپک هشدار دارد در صورت تهدید علیه ایران، صادرات نفت کل خلیج فارس در خطر خواهد بود.

به گزارش ایسنا ، خطیبی در گفتگو با رویترز افزود: اگر تهدیدی در منطقه وجود داشته باشد، این تنها علیه صادرات ما نخواهد بود و دیگر صادرکنندگان به‌جز ایران از جمله عراق، کویت، عربستان، قطر و امارات را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. ایجاد هرگونه مشکل از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی برای منطقه، تهدیدی علیه 40 درصد نفت‌خام دنیاست.

وی با بیان این‌که تولیدکنندگان نفت عرضه این محصول را بالاتر از نیاز بازارها ادامه می‌دهند، افزود: مشکلات اصلی در افزایش قیمت نفت مرتبط با خود مصرف‌کنندگان است.

خطیبی تصریح کرد: اکنون زمان آن نیست که تنش های بیشتری در منطقه ایجاد شود. بازار نفت اکنون بسیار حساس است و برخی از مصرف‌کنندگان سیگنال‌های اشتباهی به بازار می‌فرستند که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

نماینده ایران در اوپک، صادرات کنونی نفت ایران را معادل 2.5 تا 2.6 میلیون بشکه در روز اعلام کرد و افزود: این سازمان هیچ دلیلی برای افزایش تولید در شرایط کنونی نمی بیند زیرا تقاضایی برای آن وجود ندارد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر