Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۵۲۰۴ ۲۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۵

جوان متهم به قتل روز گذشته در پشت درهای بسته شعبه 1601جنایی تهران از سوی قاضی حسینی کوه کمره ای مورد تحقیق قرار گرفت و با انتقال این پرونده به شعبه 1603جنایی تهران ، قاضی فخرالدین جعفرزاده مسوولیت پیگیری

این پرونده را عهده دار شد. به گزارش خبرنگار ما، علی الف که به اتهام قتل لاله محمدخانی در شیراز دستگیر شده و به تهران انتقال یافته است ، در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد که از سوی یکی از بستگان این خانواده ماموریت داشته است تا با ورود به خانه محمدخانی ، یک سند ملکی را تحویل بگیرد. در بررسی و تحقیق نیز مشخص شد وی اهل بوشهر است و بنابه اظهارات خود، سیگار قاچاق می کرده است . روز گذشته مقابل شعبه 1601جنایی تهران در یک لحظه فلاش دوربین عکاسان چهره یک راننده تاکسی را روشن کرد. این راننده که خود را ناصر معرفی می کرد، عنوان کرد: پس از مطلع شدن از خبر مرگ همسر ناصر محمدخانی ، من موفق شدم متهم را شناسایی کنم . این فرد در ادامه گفت : یک روز قبل از وقوع جنایت ، در حالی که با تاکسی خود در حوالی میدان شوش در حال عبور بودم ، یک مسافر را سوار کردم . این مسافر پس از دقایقی عنوان کرد که قصد عزیمت به بلوار میرداماد را دارد و در میانه راه ، خودش را از اقوام همسر ناصر محمدخانی معرفی و عنوان کرد که پدر لاله به وی گفته است پس از عزیمت به تهران ، یک سند را باید از لاله تحویل گرفته و به او برسانم . راننده تاکسی در ادامه گفت : آن روز مسافر من در میدان فردوسی پیاده شد و روز بعد از جنایت وقتی در میدان راه آهن از طریق روزنامه متوجه شدم همسر محمدخانی به قتل رسیده و قاتل به دنبال سند ملکی بوده است ، بی اختیار به یاد آن مسافر غریبه افتادم و با مراجعه به کلانتری 116موضوع را با رئیس کلانتری مطرح کردم و سپس در آگاهی از طریق چهره نگاری ، تصویری از مسافر خود را که عنوان می کرد از اقوام خانواده محمدخانی است ، در اختیار قرار دادم که به دنبال آن ، ماموران موفق به شناسایی و دستگیری وی در شیراز شدند. با آن که پیش از این عنوان شده بود هیچ سرقتی از خانه ناصر محمدخانی صورت نگرفته است و حتی این موضوع نیز توسط وی تاکید شده بود؛ اما روز گذشته عنوان شد که مقادیری طلا و چند جلد سند ملکی از خانه مقتول به سرقت رفته است . گزارش خبرنگار جنایی ما حاکی است ، صبح دیروز جسد مقتول تحویل خانواده اش شد و با انتقال جسد به شهرری و حرم حضرت عبدالعظیم (ع )، بار دیگر تحویل سردخانه شد تا صبح فردا با یک فروند هواپیما، به شیراز انتقال یابد و در این شهر به خاک سپرده شود. روز گذشته به دلیل ماموریتی که برای حجت الاسلام حسینی کوه کمره ای پیش آمد، از این پس پیگیری این پرونده به قاضی فخرالدین جعفرزاده ، رئیس شعبه 1603جنایی تهران سپرده شد. پس از این نقل و انتقال اداری ، قاضی جعفرزاده در پشت در بسته تحقیق از متهم را که مدام لبخند می زد، آغاز کرد و پس از یک ساعت تحقیق ، با صدور قرار بازداشت موقت برای این متهم ، وی برای ادامه تحقیقات به آگاهی تهران انتقال پیدا کرد. به دنبال واگذاری این پرونده به شعبه 1603جنایی تهران ، قاضی فخرالدین جعفرزاده شب گذشته با اشاره به جزئیات این پرونده اعلام کرد، تحقیق در خصوص زوایای این پرونده با جدیت از سوی ماموران انتظامی در حال پیگیری است و با توجه به روال پرونده و سرنخ های موجود تا 72ساعت دیگر این پرونده به نتیجه نهایی خواهد رسید. لذا، جزئیات مربوط به این پرونده پس از تکمیل به اطلاع مردم خواهد رسید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر