پس از انتشار خبر‌هایی مبنی بر وقوع یک حادثه امنیتی در نزدیکی سواحل یمن، یک شرکت انگلیسی از هدف قرار گرفتن یک کشتیِ تحت مالکیتِ آمریکا خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۰۹۸۶

به گزارش جام جم آنلاین، «سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس» روز دوشنبه اعلام کرد گزارشی از حمله به یک کشتی تجاری در ۹۵ مایل دریایی در جنوب شرقی استان عدن یمن دریافت کرده است.

این اتفاق همزمان با تشدید تنش‌ها در این منطقه به وقوع پیوسته است.

این سازمان گفته یک کشتی با موشک هدف قرار گرفته است.

نهاد انگلیسی همچنین به کشتی‌ها توصیه کرده با احتیاط حرکت کرده و هر فعالیت مشکوکی را گزارش کنند.

دقایقی بعد، شرکت انگلیسی امبری خبر داد یک کشتی تحت مالکیت آمریکا که با پرچم جزایر مارشال در آب‌های منطقه حرکت می‌کرد، با یک موشک هدف قرار گرفته است.

امبری می‌گوید این کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی نبوده است.

آمریکا و انگلیس اخیرا و به بهانه مقابله با حملات ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی، نقاطی را در این کشور هدف قرار دادند.

مقام‌های یمنی نیز پس از این تجاوزات نظامی، تاکید کرده بودند که پاسخ خواهند داد.

یک منبع نظامی یمنی به شبکه خبری الجزیره گفت نیرو‌های جنبش انصارالله یمن به این کشتی که در حال حرکت به سمت اراضی اشغالی بود، حمله کردند.

این منبع افزود حمله پس از آن انجام شد که کشتی مورد هدف هشدار‌های ارسالی را رد کرد.

دیروز (یکشنبه) هم سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد گزارشی از یک حادثه امنیتی مربوط به ۲ قایق کوچک در ۲۳ مایل دریایی شمال غربی شهر ساحلی «عصب» اریتره دریافت کرده است.

نیروی دریایی آمریکا اخیرا به کشتی‌های با پرچم این کشور هشدار داده بود از بخش‌هایی از سواحل یمن در دریای سرخ فاصله بگیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها