آزادسازی حریم نارین قلعه میبد تا ۱۴۰۳

یزد- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از اختصاص شش میلیارد تومان اعتبار برای آزادسازی حریم نارین قلعه میبد خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۸۰۰۹

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، احمد آخوندی با بیان این که برای آزادسازی حریم نارین قلعه با پیگیری‌های فرماندار تاکنون یک میلیارد تومان جذب‌ شده است، گفت: این اعتبار از محل سفر دوم ریاست جمهوری به استان است و مقرر شده در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برای آزادی سازی این حریم هزینه شود.

وی افزود: امسال برای ایجاد جایگاه ویژه بافت زیلوی بزرگ هم چهار میلیارد تومان هزینه خواهد شد و میبد به‌ عنوان شهر جهانی زیلو، زیرساخت بهتری ازلحاظ تولید پیدا خواهد کرد.

آخوندی تصریح کرد: در روستای محمدآباد از توابع بخش مرکزی این شهر هم 500 میلیون تومان برای مرمت مسجد جامع این روستا اختصاص داده شد تا وضعیت مطلوبی پیدا کند.

 نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم در جریان بازدید مدیر کل میراث فرهنگی از میبد، با اشاره به ساماندهی راسته‌بازار، گفت: شهرداری تاکنون نزدیک سه میلیارد تومان برای ساماندهی راسته‌بازار هزینه کرده است.

سید جلیل میر محمدی افزود: با پیگیری‌هایی که انجام‌شده قرار شد قریب هشت میلیارد تومان اعتبار در اختیار شهرداری قرار گیرد تا برای زیرساخت آب، گاز و برق و هم برای سنگ‌فرش این بازار هزینه  شود تا قبل از ماه محرم شاهد بهره‌برداری از این طرح باشیم.

گفتنی است؛ مدیر کل میراث فرهنگی استان در جریان این سفر با حضور مسئولان شهرستان میبد از محل ساخت خیابان در محدوده طرح تفضیلی و جامع میبد، راسته‌ بازار، بافت‌های تاریخی و خیابان‌های موردنظر برای آزادسازی در منطقه شهیدیه بازدید و طرح‌های این مناطق را بررسی کرد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها