قیمت گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران اعلام شد.
کد خبر: ۱۳۷۶۵۲۲

قیمت گوشت در خرده فروشی های شهر تهران چقدر شد؟ جلوگیری از قاچاق دام می تواند از افزایش قیمت گوشت در بازار جلوگیری کند. افزایش نرخ نهاده های دامی در رشد قیمت گوشت تاثیر دارد. تداوم افزایش قیمت گوشت باعث ناپدید شدن این فراورده غذایی از سفره اکثر مردم شود. آخرین قیمت گوشت را در جدول زیر مشاهده کنید.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بر اساس مشاهدات میدانی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱ به شرح زیر اعلام می‌شود.

 

نوع گوشت گوسفندی قیمت هر کیلوگرم
آبگوشتی ۱۱۸,۲۰۰ تومان
خورشتی گوسفندی ۲۸۳,۵۰۰ تومان
ران گوسفندی ۱۸۹,۰۰۰ تومان
گردن گوسفندی ۱۵۲,۶۰۰ تومان
شقه گوسفندی ۱۵۵,۰۰۰ تومان
راسته مغز گوسفندی ۲۹۵,۰۰۰ تومان
سردست گوسفندی ۱۴۶,۰۰۰ تومان
راسته با استخوان گوسفندی ۱۸۳,۶۰۰ تومان
سرسینه گوسفندی ۶۵,۰۰۰ تومان
قلم گوسفندی ۴۹,۰۰۰ تومان
قلوه‌گاه گوسفندی ۱۴۴,۰۰۰ تومان
ماهیچه گوسفندی ۲۰۵,۲۰۰ تومان
کف دست گوسفندی ۱۸۵,۰۰۰ تومان
نوع گوشت گوساله قیمت هر کیلوگرم
ران گوساله ۲۲۵,۵۰۰ تومان
سردست گوساله پاک کرده ۲۰۹,۰۰۰ تومان
فیله گوساله ۴۱۰,۴۰۰ تومان
خورشتی گوساله ۲۳۰,۵۰۰ تومان
راسته گوساله ۳۰۲,۴۰۰ تومان
قلوه‌گاه گوساله ۱۷۹,۹۰۰ تومان
قلم گوساله ۹,۹۰۰ تومان
ماهیچه گوساله ۲۲۶,۵۰۰ تومان

قیمت گوشت در خرده فروشی های تهران

همشهری آنلاین نوشت:قیمت گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران اعلام شد.

بر اساس مشاهدات میدانی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت گوشت گرم گوسفندی و گوساله امروز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱ به شرح زیر اعلام می‌شود.

نوع گوشت گوسفندی قیمت هر کیلوگرم
آبگوشتی ۱۱۸,۲۰۰ تومان
خورشتی گوسفندی ۲۸۳,۵۰۰ تومان
ران گوسفندی ۱۸۹,۰۰۰ تومان
گردن گوسفندی ۱۵۲,۶۰۰ تومان
شقه گوسفندی ۱۵۳,۰۰۰ تومان
راسته مغز گوسفندی ۲۹۵,۰۰۰ تومان
سردست گوسفندی ۱۴۶,۰۰۰ تومان
راسته با استخوان گوسفندی ۱۸۳,۶۰۰ تومان
سرسینه گوسفندی ۶۵,۰۰۰ تومان
قلم گوسفندی ۶۵,۰۰۰ تومان
قلوه‌گاه گوسفندی ۱۴۴,۰۰۰ تومان
ماهیچه گوسفندی ۲۰۵,۲۰۰ تومان
کف دست گوسفندی ۱۸۵,۰۰۰ تومان

 

نوع گوشت گوساله قیمت هر کیلوگرم
ران گوساله ۲۲۵,۵۰۰ تومان
سردست گوساله پاک کرده ۲۰۹,۰۰۰ تومان
فیله گوساله ۴۱۰,۴۰۰ تومان
خورشتی گوساله ۲۳۰,۵۰۰ تومان
راسته گوساله ۳۰۲,۴۰۰ تومان
قلوه‌گاه گوساله ۱۷۹,۹۰۰ تومان
قلم گوساله ۹,۹۰۰ تومان
ماهیچه گوساله ۲۲۶,۵۰۰ تومان

 

قیمت گوشت ارزان می‌شود؟

ايسنا نوشت: مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی گفت: با هدف حمایت از دامداران خرید حمایتی گوساله و بره نر از ۲۵ تیر امسال در خراسان رضوی آغاز شده و هیچ محدودیتی در زمینه خرید دام از دامداران وجود ندارد.

سعادت علی‌نیا در خصوص خرید حمایت دام از دامداران اظهار کرد: روند پرداختی‌ها حداکثر تا ۲۵ روز بعد از تحویل گوشت به سردخانه‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت خرید گوساله نر هر کیلوگرم ۲۰۸ و بره نر هر کیلو ۲۱۰ هزار تومان است. با وجود اینکه این میزان خرید برای ما صرف ندارد اما به هر میزانی که دامداران دام مازاد تولید داشته باشند، آماده‌ خریداری دامشان هستیم.

مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خرید گوساله و بره نر از دامداران با اهدای معرفی‌نامه جهاد کشاورزی استان انجام می‌شود. در واقع شرکت پشتیبانی امور دام خراسان رضوی قرادادی را برای خرید ۱۰۰ تن گوشت گوساله و ۲۵ تن گوشت بره نر با شرکت تعاونی منعقد کرده است.

علی‌نیا افزود: طبق برآورد انجام شده حدود هشت میلیون ۱۸۸ هزار راس دام سبک شامل گوسفند و بز و افزون بر ۳۷۲ هزار راس دام سنگین در خراسان رضوی وجود دارد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی با اشاره به تولید سالانه حدود ۱۰ هزار تن گوشت قرمز مازاد در استان اظهار کرد: خراسان رضوی سالانه با تولید ۸۷ هزار تن گوشت قرمز مقام نخست کشور را از نظر تولید در اختیار دارد. میزان مصرف گوشت در استان نیز ۷۵ هزار تن و مصرف روزانه آن حدود ۲۰۰ تن است.

قیمت گوشت قرمز

دنیای‌اقتصاد : گوشت قرمز از جمله خوراکی‌هایی است که در طول یک سال‌اخیر بارها با تغییر قیمت مواجه شده است. افزایش هزینه تهیه خوراک دام، یکی از اصلی‌ترین دلایل این مورد بوده است.

در کنار آن کمبود علوفه، قاچاق گوشت به کشورهای همسایه و مدیریت ضعیف نیز باعث این افزایش قیمت شده است. البته به‌صورت طبیعی قیمت گوشت قرمز بر مبنای تحلیل قیمتی و عرضه و تقاضا تعیین می‌شود که این موضوع نیز تاثیرگذار است.

مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران در گفت‌وگوی چند روز پیش خود با «ایرنا» با گلایه از برخی تصمیم‌ها در این حوزه تاکید کرده بود: «برخی تولیدکنندگان و دامداران هستند که در همین فضا نهاده را خریداری و در بازار آزاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فروشند، بنابراین باید به‌دنبال آرامش بازار باشیم تا دست دلالان کوتاه شود.‌»

قیمت گوشت در بازار چند؟ | قیمت گوشت ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

وی ادامه داده بود: «به هر میزان قیمت گوشت قرمز افزایش یابد به دلیل کاهش تقاضا تولید با پس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زدگی روبه‌رو می‌شود که این امر به نفع صنعت و تولیدکنندگان نیست. در بحث تعیین قیمت گوشت قرمز اکنون آنچه به‌دست مصرف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنندگان می‌رسد، بیش از قیمت واقعی است، درحالی‌که به دلیل کاهش تقاضا نیز هر کیلوگرم دام‌زنده سبک مرغوب با قیمت کیلویی ۷۰‌هزار‌تومان به‌فروش می‌رسد که هر کیلوگرم لاشه گوشت قرمز به‌طور میانگین باید بین ۱۱۰ تا ۱۴۰‌هزار‌تومان باشد.‌»

علت تغییرات قیمت گوشت گوسفندی در ماه های اخیر

قیمت گوشت گوسفندی در ماه های اخیر با توجه به صادرات قاچاق گوشت گوسفندی، بسیار افزایش یافته است. گوشت قرمز یکی از مهمترین و اصلی ترین مواد غذایی در وعده های غذایی افراد جامعه می باشد که متاسفانه با افزایش بی رویه و غیر باور نکردنی این محصول شاهد کاهش مصرف و خرید گوشت گوسفندی شده ایم.

گوشت قرمز یکی از مهمترین و اصلی ترین مواد غذایی برای رشد و نیاز های بدن می باشد که مصرف مداوم آن توسط بسیاری از پزشکان در جهت تامین پروتئین بدن به تمام افراد جامعه توصیه می شود. گوشت قرمز منبع اصلی پروتئین می باشد و افراد می توانند با مصرف مرتب آن از سالم ترین بدن برخوردار باشند. در نظر داشته باشید که از میان گوشت های قرمز نیز گوشت گوسفندی بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد و جزء پرفروش ترین گوشت در سطح جامعه بوده که این امر نشان دهنده آن است که مردم در وعدهای خود استفاده از این محصول را در اولویت قرار داده اند.

البته امروزه یکی از مهمترین معضلات در استفاده از این محصول، قیمت گوشت گوسفندی می باشد. در ماه های اخیر شاهد افزایش بی رویه قیمت این محصول هستیم که در برخی از شهرها افزایش قیمت گوشت مرز دوبرابر را هم رد کرده است و این موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد توان و قدرت خرید این محصول را نداشته باشند و بسیاری از خانوارها نیز میزان مصرف گوشت گوسفندی را کاهش دهند. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه ها و قصابی به واقعیت این موضوع پی ببرید که مصرف و خرید گوشت گوسفندی بسیار کاهش یافته چرا که قیمت گوسفند زنده و گوشت گوسفندی به شکل باورنکردنی افزایش یافته است. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد عوامل موثر در تغییر قیمت گوشت و راه های مبارزه با افزایش قیمت این محصول توضیحات بیشتری را ارائه دهیم.

عوامل بسیار زیادی برای افزایش قیمت گوشت قرمز وجود دارد که هر کدام از این عوامل ریشه در داخل کشور داشته و این هموطنان خود می باشد که سبب افزایش قیمت این محصول شده است. از عوامل و علت تغییرات قیمت گوشت گوسفندی در ماه های اخیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- کاهش پرورش دام

- صادرات قاچاق راس دام های زنده از مرزهای کشور به خارج

- کاهش تمایل دامداران به عرضه دام های خود به بازار

- کم رنگ شدن نظارت مسئولین دولتی بر روی قیمت گذاری های گوشت قرمز

- انبار کردن گوشت قرمز توسط عرضه کنندگان که به دنبال افزایش قیمت گوشت هستند تا از طریق میخواهند عرضه در بازار کم شده و قیمت ها افزایش یابد و از این راه بتوانند سود بیشتری را به دست می آورند.

افزایش گوشت قرمز سر تیتر بسیاری از روزنامه ها و اخبار در ماه های اخیر شده است و بسیاری از مردم به شدت نگران افزایش بی رویه قیمت گوشت هستند. اگر دولت نتواند راه حلی را برای این موضوع بیابند بی شک مردم جامعه با مشکلات سلامتی بسیار مواجه خواهند شد.

راه های مبارزه با افزایش قیمت گوشت گوسفندی

از مهمترین راه های مبارزه با افزایش قیمت گوشت گوسفندی می توان به دخالت مستقیم دولت در این امر اشاره کرد.

افزایش غیر منتظره در قیمت این محصول سبب شد که مسئولین نیز دچار شوک شده و نتوانند به موقع دستورالمعل های لازم برای جلوگیری از افزایش این محصول داشته باشند.

اگر دولت بتواند مانع قاچاق بی رویه دام ها زند و گوشت قرمز را به خارج از کشور شوند و تسهیلات لازم را برای دامداران در جهت پرورش و نگهداری دام ها ارائه دهد، می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن قیمت گوشت گوسفندی را کاهش داده و وضعیت بازار گوشت و فروش گوسفند زنده را به وضعیت قبلی و سابق برگردانند. ما نیز امیدواریم که با نظارت مستقیم دولت می توان مانع این افزایش بی رویه بوده و قیمت های این محصول را در بازار تنظیم کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها