jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۹۳۸۶   ۰۳ آذر ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۰

جزئیات قتل خانوادگی به دلیل اختلاف سر یک زمین در روستای کیاپی مازندران

شلیک به جان ۳ خواهر (+عکس)

اهالی روستای کیاپی شهرستان میاندورود، عزادار مرگ دو خواهری هستند که توسط برادرشان و با شلیک گلوله‌های مرگبار به قتل رسیدند.

علت قتل آنها اختلاف خانوادگی بر سر یک قطعه زمین کشاورزی بود.

علاوه بر دو خواهر، خواهر کوچک‌تر آنها هم هدف تیراندازی قرار گرفت که در بیمارستان بستری است و به گفته برخی احتمال فوت او وجود دارد.

هنوز هم بسیاری از اهالی روستا از وقوع این حادثه بهت‌زده هستند حتی وقتی مراسم تشییع پیکر دو خواهر را دیدند، باز هم باورشان نمی‌شد چنین حادثه‌ای در روستای باصفای‌شان رخ داده باشد.

سه روز از حادثه تیراندازی گذشته اما جو روستای کیاپی همچنان متشنج است.

اوضاعش شبیه بمب ساعتی است که هر لحظه ممکن است ضامنش کشیده و منفجر شود. حرف و حدیث در مورد این حادثه زیاد است و هرکسی چیزی از زبان و بر اساس شنیده‌های خودش می‌گوید.

یکی از بستگان آنها با گله از انتشار برخی اخبار دروغ در مورد این حادثه به خبرنگار جام‌جم می‌گوید:«اختلاف خانوادگی این چهار خواهر و سه برادر بر سر یک قطعه زمین‌کشاورزی هزار و خرده‌ای متری بود که ارزش مالی چندانی نداشت اما از چند ماه پیش بر سر آن اختلاف پیدا کرده بودند البته برادر بزرگ‌تر(ضارب) بیشتر با این موضوع مساله داشت. اختلاف آنها در این مدت به نتیجه نرسید و کار به محکمه قضایی کشیده‌شد.

در واقع این زمین متعلق به مادر خانواده بود که آن را با قیمت پایین‌تر به یکی از خواهران فروخته‌بود. حرف برادر بزرگ‌تر این نبود که زمین مال من است. برادرها به این موضوع معترض بودند چرا با این قیمت به خواهرمان فروخته‌ای و بر سر این موضوع اختلاف داشتند.»

تیراندازی جنون‌آمیز به ۴ خواهر

در حالی‌که پرونده آنها در مرحله رسیدگی قضایی بود، ساعت ۷ صبح روز یکشنبه، هر چهار خواهر با هماهنگی هم به زمین کشاورزی رفتند تا محصول خود را کشت‌کنند. آنها مشغول کار بودند که برخی افراد به گوش برادر بزرگ‌تر رساندند چه نشسته‌ای، خواهرها سر زمین رفته‌اند. او هم از شنیدن این موضوع عصبانی شد و تفنگ شکاری‌اش را برداشت تا سراغ آنان برود.

او در ادامه توضیح می‌دهد:« پسر و عروس برادر بزرگ‌تر که متوجه ماجرا شده بودند، با صحبت ضارب را متقاعد کرد تا در خانه بماند. سلاح را هم گرفتند و در کمد خانه گذاشتند. آنها با تصور این‌که او دیگر ماجرا را فراموش کرده است، رفتند اما به محض رفتن آنها، برادر بزرگ‌تر یا همان ضارب دوباره لباس پوشید و تفنگ شکاری‌اش را برداشت و سر زمین رفت. آنجا با هم مشاجره کردند و به چهار خواهرش‌گفت زمین را ترک کنند؛ ولی آنها میدان را خالی نکردند و دعوا اوج گرفت. خواهر کوچک‌تر شروع به فیلمبرداری کرد و در همین حین، برادر بزرگ‌تر یک تیر هوایی شلیک کرد. پس از آن لوله تفنگش را به سمت چهارخواهرش‌گرفت و به شکل جنون‌آمیزی به سمت آنها تیراندازی کرد.»

گلوله‌ها دیوانه‌وار شلیک شدند. خواهر بزرگ‌تر که ۵۰ساله است و در زمین حضور داشت، به زیر خودرویی خزید و از تیررس‌گلوله‌ها در امان ماند، اما سه خواهر دیگر به‌نام‌های پوران ۴۵ساله، ساره ۴۰ و خواهر کوچک‌تر آنها هدف تیراندازی قرار گرفتند. همراه چهار خواهر، کارگر خانمی هم بود، به محض این‌که دید یکی از خواهران با شلیک گلوله روی زمین افتاد، از مهلکه فرار کرد.

به گفته فامیل قربانیان و قاتل، یکی از خواهران در زمین کشاورزی به قتل رسید و جانش را از دست داد. خواهر دیگر چون آمبولانس به موقع نرسید، با استفاده از خودروهای عبوری به بیمارستان منتقل شد اما در میانه راه و بر اثر شدت جراحات فوت شد. خواهر کوچک‌تر هم در حال حاضر بستری است و به دلیل پایین بودن ضریب هوشیاری، حالش وخیم است. ضارب پس از تیراندازی به جنگلی‌که در ۵۰۰متری زمین کشاورزی‌شان بود، رفت سپس با اقوامش تماس‌گرفت و گفت من فلان جا هستم و دنبالم بیایید.

در مدتی‌که ضارب در جنگل بود، مردم هم به محض شنیدن صدای تیراندازی خودشان را به محل حادثه رساندند و با پلیس تماس‌گرفتند. البته قبل از این‌که جمعیت جمع شود، حال ضارب خوب بود اما پس از آمدن پلیس و انتقال قاتل به کلانتری او نیز سکته قلبی کرد. متاسفانه حادثه صبح زود و زمانی رخ داد که کسی در محل نبود تا بتواند جلوی این حادثه تلخ را بگیرد. تمام حادثه تنها در چند ثانیه رخ داد.

خواهر کوچک‌تر در شرایط وخیم

او در ادامه صحبت‌های خود توضیح می‌دهد:« برخی گفته‌اند ضارب نظامی بود و با استفاده از سلاح نظامی خواهرانش را به قتل رسانده، در حالی‌که او حدود ۱۵ یا ۲۰ سال پیش بازنشسته شده‌بود و سلاحش هم شکاری بود و مجوز داشت. ما و بسیاری از مردم هنوز هم حیرت زده‌ایم. ضارب مرد ۶۰ساله معقولی بود که به خوش‌اخلاقی شهره بود و بسیاری از خانواده‌ها برای حل مشکلات خود به او رجوع می‌کردند اما عصبانیت و جنون، این حادثه تلخ را رقم زد.»

اعتراف برادر به قتل ۲ خواهرش

سرهنگ مجیدباقری جامخانه، فرمانده انتظامی میاندورود استان مازندران هم در تشریح این جنایت می‌گوید: اعضای یک خانواده به دلیل نامعلومی با یکدیگر در خانه‌شان در یکی از روستاهای میاندورود درگیر شدند که در پی این دعوا مردی ۵۵ساله که یکی از اعضای این خانواده بود، به سمت خواهرانش تیراندازی کرد. یکی از خواهران براثر اصابت گلوله سلاح ساچمه‌ای فوت کرد و دو نفردیگر زخمی شدند. درادامه یکی از مصدومان نیز فوت شد و تعداد قربانیان به دو نفر. متهم که پس از ارتکاب قتل‌ها دچار شوک و حمله قلبی شده‌بود، پس از انتقال به مرکز درمانی و بهبود نسبی، در تحقیقات پلیس به قتل خواهرانش به علت اختلافات خانوادگی اعتراف کرد. خواهر سوم خانواده همچنان در بیمارستان بستری است.

شلیک به جان ۳ خواهر (+عکس)

شلیک به جان ۳ خواهر (+عکس)

شلیک به جان ۳ خواهر (+عکس)

 

لیلا حسین زاده - گروه حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها