jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۷۴۶۶   ۰۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۶:۰۸

اگر واقعاً می‌خواهید وزن تان را کم کنید، کارهایی هست که باید تحت هر شرایطی از آن‌ها دوری کنید، در غیر اینصورت برنامه‌ غذایی‌تان را دور بیندازید!

title

به گزارش جام جم آنلاین، ۵ عادت که کاهش وزن شما را با اختلال مواجه می‌کند بشناسید:

۱- محدودیت شدید

گرسنه نگاه داشتن و محدود کردن خودتان نسبت به چیزهایی که هوس می‌کنید، اصلاً به کاهش وزن شما کمک نخواهند کرد! در واقع شما تنها به عادات غذایی سالم و خوردن غذا در فواصل صحیح احتیاج دارید. گرسنگی کشیدن برنامه‌ کاهش وزن شما را خراب خواهد کرد و در طولانی مدت کمکی نخواهد کرد.

۲- خوردن بیش از اندازه

برای کاهش وزن نیاز دارید تا یک برنامه‌ ورزشی منظم و یک برنامه‌ غذایی سالم را دنبال کنید. اما ورزش کردن هم به شما کمکی نخواهد کرد اگر عادات بدی مانند بیش از اندازه خوردن داشته باشید، این عادت، برنامه‌ کاهش وزن شما را خراب خواهد کرد. چیزی که باید بدانید این است که چه زمانی بس کنید. پیشنهاد ما خوردن وعده‌ های غذایی کوچک در فاصله‌ های منظم است که به کاهش وزن شما نیز لطمه نمی‌زند.

۳- ورزش بدون رژیم غذایی

خیلی از آدم‌ ها فکر می‌کنند که بدون داشتن یک برنامه‌ غذایی و فقط با ورزش کردن وزن شان کم می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند و به صورت منظم تمرینات ورزشی انجام می‌دهند، اما هرگز به آنچه که می‌ خورند توجهی ندارند. آن‌ها در خوردن غذاهای بی‌ ارزش و تنقلات کوتاهی نمی‌کنند و هر زمانی هرچه که هوس کنند می‌خورند. این یک دلیل خیلی جدی است که شما وزن کم نمی‌کنید.

۴- وعده ‌های غذایی مهم روز را نادیده نگیرید

صبحانه، یکی از مهم ‌ترین وعده ‌های غذایی روز شماست. اگر شما وعده‌ های غذایی مهمی همچون صبحانه یا ناهارتان را نادیده بگیرید، بدن تان آماده خواهد شد تا در پایان روز گرسنگی زیادی را تجربه کند. به علاوه، کار کردن در طول روز ممکن است شما را خسته کند، پس شما تمایل بیشتری به غذاهای چرب تر و سرشار از کربوهیدرات همچون یک پیتزای بزرگ یا ساندویچ ‌های ویژه پیدا خواهید کرد. اینکه وعده‌ های غذایی مهم خود را نادیده بگیرید و به استفاده از غذاهای بی ‌ارزش روی بیاورید یک عادت بد است.

۵- بیرون غذا خوردن مکرر

اگر شما مجرد هستید و بار کاری سنگینی دارید که به شما اجازه‌ پخت و پز غذاهایی که غنی از مواد مغذی هستند را نمی‌دهد، احتمالاً بیشتر اوقات در محل کار خود، در رستوران ‌های خیابانی، یا کافه ‌های نزدیک غذا می‌ خورید. معمولاً این امکان وجود ندارد که شما اغلب اوقات بیرون از خانه غذا بخورید و هوای کالری مصرفی خود را نیز داشته باشید! اگر شما جزو افرادی هستید که خیلی بیرون از خانه غذا می ‌خورید، برنامه‌ کاهش وزن شما میل به سقوط دارد.

منبع: برنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها