jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۷۴۶۶   ۰۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۶:۰۸

اگر واقعاً می‌خواهید وزن تان را کم کنید، کارهایی هست که باید تحت هر شرایطی از آن‌ها دوری کنید، در غیر اینصورت برنامه‌ غذایی‌تان را دور بیندازید!

title

به گزارش جام جم آنلاین، ۵ عادت که کاهش وزن شما را با اختلال مواجه می‌کند بشناسید:

۱- محدودیت شدید

گرسنه نگاه داشتن و محدود کردن خودتان نسبت به چیزهایی که هوس می‌کنید، اصلاً به کاهش وزن شما کمک نخواهند کرد! در واقع شما تنها به عادات غذایی سالم و خوردن غذا در فواصل صحیح احتیاج دارید. گرسنگی کشیدن برنامه‌ کاهش وزن شما را خراب خواهد کرد و در طولانی مدت کمکی نخواهد کرد.

۲- خوردن بیش از اندازه

برای کاهش وزن نیاز دارید تا یک برنامه‌ ورزشی منظم و یک برنامه‌ غذایی سالم را دنبال کنید. اما ورزش کردن هم به شما کمکی نخواهد کرد اگر عادات بدی مانند بیش از اندازه خوردن داشته باشید، این عادت، برنامه‌ کاهش وزن شما را خراب خواهد کرد. چیزی که باید بدانید این است که چه زمانی بس کنید. پیشنهاد ما خوردن وعده‌ های غذایی کوچک در فاصله‌ های منظم است که به کاهش وزن شما نیز لطمه نمی‌زند.

۳- ورزش بدون رژیم غذایی

خیلی از آدم‌ ها فکر می‌کنند که بدون داشتن یک برنامه‌ غذایی و فقط با ورزش کردن وزن شان کم می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند و به صورت منظم تمرینات ورزشی انجام می‌دهند، اما هرگز به آنچه که می‌ خورند توجهی ندارند. آن‌ها در خوردن غذاهای بی‌ ارزش و تنقلات کوتاهی نمی‌کنند و هر زمانی هرچه که هوس کنند می‌خورند. این یک دلیل خیلی جدی است که شما وزن کم نمی‌کنید.

۴- وعده ‌های غذایی مهم روز را نادیده نگیرید

صبحانه، یکی از مهم ‌ترین وعده ‌های غذایی روز شماست. اگر شما وعده‌ های غذایی مهمی همچون صبحانه یا ناهارتان را نادیده بگیرید، بدن تان آماده خواهد شد تا در پایان روز گرسنگی زیادی را تجربه کند. به علاوه، کار کردن در طول روز ممکن است شما را خسته کند، پس شما تمایل بیشتری به غذاهای چرب تر و سرشار از کربوهیدرات همچون یک پیتزای بزرگ یا ساندویچ ‌های ویژه پیدا خواهید کرد. اینکه وعده‌ های غذایی مهم خود را نادیده بگیرید و به استفاده از غذاهای بی ‌ارزش روی بیاورید یک عادت بد است.

۵- بیرون غذا خوردن مکرر

اگر شما مجرد هستید و بار کاری سنگینی دارید که به شما اجازه‌ پخت و پز غذاهایی که غنی از مواد مغذی هستند را نمی‌دهد، احتمالاً بیشتر اوقات در محل کار خود، در رستوران ‌های خیابانی، یا کافه ‌های نزدیک غذا می‌ خورید. معمولاً این امکان وجود ندارد که شما اغلب اوقات بیرون از خانه غذا بخورید و هوای کالری مصرفی خود را نیز داشته باشید! اگر شما جزو افرادی هستید که خیلی بیرون از خانه غذا می ‌خورید، برنامه‌ کاهش وزن شما میل به سقوط دارد.

منبع: برنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر