مراسم تحلیف چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا هم اکنون آغاز شد.
کد خبر: ۱۳۰۱۹۱۳

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مراسم تحلیف «جو بایدن» چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا هم اکنون آغاز شد.

در ابتدای مراسم یکی از سناتورها در سخنانی از دموکراسی نمایشی آمریکا سخن گفت و از حادثه یورش ۶ ژانویه و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور ابراز تأسف کرد.

مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد

«یوری بلانت» سناتور ایالت میسوری و از اعضای کمیته تحلیف سپس اجرای مراسم را بر عهده گرفت.

مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد

وی نیز از یورش روز تأیید آرای الکترال به کنگره این کشور و اتفاقات آن ابراز تأسف کرد و از شکنندگی قدرت دولت وقت این کشور سخن گفت.

مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد

کشیش «لئو اودانون» و از دوستان جو بایدن پس از سخنانی در ادامه مراسم تحلیف را بر عهده گرفت.

وی در سخنان خود گفت: امروز به شکست های پیشین خود (در آمریکا) اذعان می کنیم.

معاون بایدن؛ کاملا هریس هم اکنون در جایگاه قرار گرفت تا مراسم ادی سوگند را به جا بیاورد.

مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد (+عکس)

پس از ادای سوگند مقابل قاضی دیوان عالی آمریکا، وی هم اکنون به صورت رسمی معاون چهل و ششمین ریاست جمهوری آمریکا شد.

مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد (+عکس)

«جو بایدن» در حضور «جان رابرت» قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا در جایگاه حاضر شد و سوگند یاد کرد؛ بدین ترتیب وی از هم اکنون چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا است.

تعداد بازدید : 363
 
 
بایدن در سخنانی پس از ادای سوگند اعلام کرد: امروز یک روز تاریخی در آمریکا است. آمریکا به مبارزه با چالش های خود می پردازد. اراده مردم شنیده شده است. دموکراسی شکننده است. چند روز پیش، خشونت پایه های اساسی دموکراسی را به لرزه درآورد. به پیش می رویم و باید به فکر ملت مان باشیم
 
مراسم تحلیف «بایدن» آغاز شد (+فیلم و عکس)
 
 
ما (در آمریکا) به دنبال اتحاد هستیم؛ اما هنوز راه طولانی در پیش داریم. باید خیلی از چیزها را بازسازی کنیم. افراد کمی در تاریخ آمریکا در دوره چالش برانگیزتری از اکنون زندگی کرده اند. با ویروسی درگیر هستیم. میلیون کار از بین رفت و مشاغل زیادی نابود شد.

وی با اذعان به مشکلات عمیق داخلی در کشورش تصریح کرد: برتری طلبی سفیدپوستان و تروریسم داخلی را پیش رو داریم و باید آن را شکست دهیم. مصمم هستم تا مردم آمریکا را متحد کنم؛ آمریکایی ها به من بپیوندند. باید با خشم، نفرت و بی قانونی مبارزه کنیم. باید بر این ویروس مرگبار پیروز شویم. می دانم صحبت از اتحاد این روزها شاید رؤیایی باشد.

چهل و ششمسن ریس جمهور آمریکا در ادامه اضافه کرد: بدون اتحاد ملتی هم نیست؛ بلکه فقط آشوب می ماند. بیایید یک بار دیگر از امروز آغاز کنیم. ما باید بهتر این عمل کنیم. در گذشته هم در اینجا شورش روی داده بود. چند روز پیش جماعتی سعی کردند ما از ایجا بیرون کنند؛ این رویداد دیگر روی نمی دهد.

جو بایدن گفت: ماه های پیش درس بزرگی به ما داد؛ حقیقت در برابر دروغ قرار دارد؛ ما موظیفیم دروغ ها را شکست دهیم. باید به درگیری داخلی پایان دهیم؛ باید بر تضادهایی که وجود دارد چیره شویم. باید از این زمستان تاریک بگذریم، باید سیاست را کنار بگذاریم و با مبارزه با این ویروس برویم. باید پس از دوره تلخ و تفرقه، دوباره کارمان را آغاز کنیم. برای چالش های امروز مان با جهان وارد تعامل می شویم. شاهد حمله به دموکراسی و حقیقت هستیم. نژادپرسی رو به رشد است.

.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها