jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۳۰۰۲۷۲   ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۹

همانطور که به نظر می رسد ، انتخاب های دکوراسیون شما ممکن است منبع مشکلات خواب شما باشد. بالشهای کرکی ، تشک راحت و پرده های خاموش ممکن است برای خنثی کردن سیگنال های ناخودآگاه رنگ دیوار شما به اندازه کافی کم باشد.

title

چگونه رنگها بر رفتار تأثیر می گذارند؟

به گزارش جام جم آنلاین ، روانشناسی رنگ به ما می آموزد که رنگهای اطراف ما تأثیرات متفاوتی بر رفتار و روحیه ما دارند. همه ما به طور ذاتی این مفهوم را داریم: وقتی رنگ قرمز را می بینید به چه احساسی فکر می کنید؟ آبی چطور؟

رنگ ها بسیاری از جنبه های ظریف تجربه ما را تحت تأثیر قرار می دهند: مانند طعم غذا ، میزان گرم یا سرد بودن اتاق و حتی می تواند احتمال خرید غیرضروری ما را افزایش دهد.

استفاده از اصول روانشناسی رنگ در تزئینات منزل شما را قادر می سازد فضایی ایده آل برای هر مناسبتی ایجاد کنید: حتی خواب.

 

رنگها و تأثیر آنها بر خواب

به طور کلی ، رنگ های اصلی نسبت به سایه های کم رنگ و ملایم برای خواب مناسب نیستند. متخصصان خواب همچنین توصیه می کنند که یک سطح صاف را بیش از براق انتخاب کنید ، که باعث می شود رنگ نرمتر به نظر برسد.

  • کدام رنگها خواب را سرکوب می کنند؟
  1. بنفش

اگرچه بنفش برای بسیاری از ما مظهر تجملات است ، اما کیفیت خلاقیت الهام بخش آن می تواند رویاهای زنده و حتی کابوس ها را القا کند. به همین دلیل ، گزارش شده است که بنفش کمترین خواب را از همه دارد: 5 ساعت و 56 دقیقه.

  1.  قرمز

 قرمز یک سیگنال جهانی برای خطر است و بنابراین احتمالاً آرام ترین فضای خواب را فراهم نمی کند. این رنگ آتشین به همان اندازه می تواند احساس شور ، عشق و انرژی را القا کند و با افزایش فشار خون در ارتباط است: 6 ساعت و 58 دقیقه.

  1. قهوه ای

با توجه به اینکه بسیاری از ما پالت های رنگی خنثی تر را انتخاب کرده ایم ، قهوه ای برای برخی به یک اتاق خواب تبدیل شده است. با این حال ، رنگ قهوه ای احساس غم انگیزی ایجاد می کند و با غم همراه است. و به همین دلیل رنگ بدی برای خواب است: 6 ساعت و 5 دقیقه.

رنگهای دیگر خاکستری دلخراش و دلگیر هستند. در حالی که نمی خواهید دکوراسیون اتاق خواب شما بیش از حد تحریک شود ، احساساتی که سایه های خاکستری ایجاد می کنند بسیار آرام نیستند: 6 ساعت 12 دقیقه

  1. طلایی

طلا گرم ، روشن و آفتابی است ، اما ارتباط آن با ثروت می تواند نگرانی های مالی را در برخی از ما ایجاد کند. افرادی که در اتاق های طلا می خوابند به طور متوسط ​​فقط 6 ساعت و 43 دقیقه خواب هستند.

  • کدام رنگها خواب را تقویت می کنند؟
  1. آبی

سایه های خاموش آبی مناسب ترین حالت برای خواب محسوب می شوند. این رنگ ها آرامش بخش هستند و احساس آرامش را تقویت می کنند که می تواند از کابوس جلوگیری کند: 7 ساعت و 52 دقیقه.

 

  1. زرد

زرد گرم و آرامش بخش است. بسیاری از ما استراحت در اتاق های زرد را آسان تر می کنیم. با این حال ، به یاد داشته باشید که از رنگهای اصلی خودداری کنید و به جای آن سایه نرم تری را انتخاب کنید: 7 ساعت و 40 دقیقه.

 

  1. سبز

سبزها می توانند به همان اندازه دلپذیر باشند و بیانگر راحتی و آرامش باشند. رنگ هایی مانند خزه یا زیتون گزینه های مناسبی برای ما که سبز را به آبی ترجیح می دهیم: 7 ساعت 36 دقیقه.

 

  1. نقره ای

هنوز هم لوکس ، نقره دارای خواص القایی است که می تواند به شما کمک کند سریعتر بخوابید. علاوه بر این ، کسانی که اتاق خواب نقره ای دارند تمایل بیشتری به کار دارند. به طور متوسط ​​، خوابیدن در یک اتاق نقره ای 7 ساعت و 33 دقیقه خواب خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر