26 درمان عالی طبیعی خانگی حالت تهوع

بهترین و سریعترین راه درمان حالت تهوع

در مطلب زیر با روش صحیح شستشوی ۷ قسمت از بدن آشنا خواهیم شد.
کد خبر: ۱۲۹۳۶۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، تنها درون ناف انسان چیزی در حدود ۲،۳۶۸ گونه باکتری وجود دارد، اما اغلب به بهداشت آن بی توجهی می‌شود.

استفاده از گوش پاک کن برای تمیز کردن جرم گوش در واقع هم خطرناک است و هم ضرورتی ندارد.

در حقیقت معلوم شده بعضی قسمت‌های بدن مان را از اول اشتباه تمیز کرده ایم و از روش‌هایی استفاده کرده ایم که بیشتر مضرند تا مفید.

در ادامه با روش صحیح شستشوی ۷ قسمت از بدن آشنا خواهیم شد.

۱- ناف

بیشتر ما یا ناف مان را تمیز نمی‌کنیم یا از روش اشتباهی برای این کار استفاده می‌کنیم. شما باید ناف خود را هفته‌ای یک بار، آن هم به روش مخصوصی تمیز کنید.

یک عدد گوش پاک کن را به الکل طبی آغشته کنید و با آن داخل ناف را تمیز کنید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا گوش پاک کن دیگر کثیف نشود. در آخر با یک گوش پاک کن تمیز الکل را از ناف خود پاک کنید. از استفاده از لوسیون بدن خودداری کنید.

۲- گوش‌ ها

لازم به گفتن نیست، اما استفاده از ناخن یا هر چیز تیز دیگری برای درآوردن جرم گوش کار بسیار اشتباهی است. به جای این کار چند قطره روغن بچه یا گلیسیرین در گوش خود بریزید تا جرم گوش هایتان نرم شود. بعد از یکی دو روز با استفاده از یک قطره چکان یا لامپ مکش پلاستیکی به آرامی در گوش خود آب گرم بریزید. سر خود را به یک سمت کج کنید تا آب بیرون بریزد. گوش تان را با یک حوله پاک کنید و در صورت لزوم این فرآیند را تکرار کنید. علاوه بر این، می‌توانید از یک گوش پاک کن برای تمیز کردن قسمت بیرونی گوش خود استفاده کنید.

۳- زبان

به گفته‌ کارشناسان، مؤثرترین روش برای تمیز کردن زبان، ساییدن آن است. زبان هم باید به همان تعداد دفعات دندان تمیز شود. یک زبانشور را روی زبان خود قرار دهید و به آرامی با فشاری مختصر به جلو بکشید. اگر حالت تهوع بهتان دست می‌دهد، با تغییر مکان قرار دادن زبانشور هر چند دفعه‌ای که لازم است، جلویش را بگیرید.

۴- آرنج

برای جلوگیری از انباشت سلول‌های مرده‌ای که باعث تیره شدن پوست آرنج می‌شوند، توصیه می‌شود یک یا دو بار در هفته آن‌ها را لایه برداری کنید. برای این کار می‌توانید از اسکراب‌های خانگی استفاده کنید یا یک اسکراب خریداری کنید، اما نکته‌ کلیدی در اینجا این است که کار مالش را با حرکات مدور و به آرامی انجام دهید. فشار بیش از اندازه فقط وضع را بدتر می‌کند.

۵- کف سر

پوسته پوسته شدن کف سر می‌تواند به دلیل وجود سلول‌های مرده یا حتی افراط در استفاده از محصولات مراقبت از مو باشد. برای تمیز کردن کف سر، ابتدا سر و مو‌های خود را کامل خیس کنید. سپس آب و شامپو را باهم مخلوط کنید و آن را به کف سر خود بمالید. اگر از نرم کننده مو استفاده می‌کنید، آن را فقط به نوک مو‌ها بزنید.

۶- صورت

صابون‌های و پاک کننده‌های فومی در واقع پوست را خشک می‌کنند پس از استفاده از آن‌ها خودداری کنید. برای شستشوی صورت خود از یک پاک کننده‌ی ملایم و آب ولرم استفاده کنید. اجازه دهید ۶۰ تا ۹۰ ثانیه روی پوست تان بماند، سپس صورت تان را آب بکشید.

۷- پشت

برای شستن پشت خود ابتدا برس حمام را به صورت خشک روی پوست تان بکشید، سپس با استفاده از یک لیف بزرگ پشت تان را خوب تمیز کنید.

منبع: روزیاتو

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها