jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۹۸۸۳   ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۳:۵۱

بی ادبی و گستاخی در کودکان امروزی بسیار رایج است و تربیت و برخورد صحیح با رفتارهای بی ادبانه فرزندان یکی از مشکلات والدین امروزیست که باید برای حل این مشکل ابتدا علت این رفتارها را بدانند.

به گزارش جام جم آنلاین از نمناک، کودکان یک نعمت الهی هستند اما مواقعی وجود دارد که آن ها اعصاب والدین خود را تحریک می ‎کنند، به خصوص زمانی که رفتار بی ادبانه و گستاخانه از آن ها سر می ‎زند . در این قسمت سعی می‎ کنیم به والدین در درک بهتر فرزندانشان و تربیت یک کودک گستاخ و بی ادب کمک کنیم .

5 دلیل گستاخی کودکان امروزی و بی شرمانه بی ادب بودن آنها

1. عدم حضور در اجتماع مناسب

والدین امروزی سخت تلاش می ‎کنند که به طور مستقل فرزندشان را تربیت کنند و تصور می‎ کنند افرادی که در تلاش به کمک آن ها در تربیت کودکشان هستند پای خود را از گلیمشان فراتر گذاشته اند ، حتی اگر آن ها پدر بزرگ و مادر بزرگ فرزندشان باشند .

برعکس، نسل های قدیمی می ‎دانستند که یک جامعه باید با زندگی کودک درگیر شود و این به کودکان می ‎آموزد که در زندگی خود به سایر بزرگسالان احترام بگذارند که در غیر اینصورت، آن ها بدون داشتن ارتباط عاطفی با دیگر افراد جامعه بزرگ می ‎شوند .

2. والدین از میانبر های خیلی زیادی استفاده می ‎کنند

در گذشته، بچه ها در اتومبیل ها به رادیو گوش می ‎دانند و مجبور بودند آخر هفته ها صبح زود از خواب بیدار شوند تا بتوانند کارتون تماشا کنند . امروزه بچه ها به راحتی صاحب تبلت و گوشی هوشمند می ‎شوند و می ‎توانند به راحتی از موسیقی و فیلم های مورد علاقه خود لذت ببرند .

مشکل این جاست که در چنین حالتی والدین دیگر نمی‎ توانند آن طور که لازم است با فرزندان خود ارتباط برقرار کنند . کودکان نیاز به یک رابطه انسانی دارند و نباید در سنین کم ، بیش از اندازه مستقل باشند .

3. تحمل بیش از حد والدین

غالبا وقتی بچه ها بد رفتاری می ‎کنند، ما آن ها را تحمل می‎ کنیم زیرا تصور می‎ کنیم آن ها کم سن تر از آنند که بتوانند کارهای اشتباه خود را درک کنند . ما احساس می ‎کنیم که کودکان ساده لوح و بی گناه اند اما این به آن ها اعتبار کافی نمی ‎دهد. کودکان هر چیزی را به سرعت می ‎آموزند و بنابراین مهم است که والدین رفتار های بد آن ها را به سرعت اصلاح کنند تا متوجه شوند که برخی از عاداتشان اشتباه است .

4. عدم ایجاد مسئولیت پذیری در کودک

والدین امروزی آموخته اند که به فرزندان خود اعتبار بیشتری دهند و نسبت به عقایدشان ارزش قائل شوند. در حالی که این به خودی خود چیز بدی نیست، اما نباید در انجام این کار افراط ورزید.

کودکان باید به طریقی رفتار کنند که به این واقعیت احترام بگذراند که آن ها همیشه کوچک نخواهند بود . هنگامی که به آن ها امتیاز بیشتری می ‎دهید ، نشان دهید که باید مسئولیت پذیری بیشتری از خودشان نشان دهند .

5. والدین تمام وقت در اختیار فرزندشان هستند

کودکان قرار است مرکز زندگی والدین خود باشند اما والدین نیز برای خودشان به زمان احتیاج دارند . این نه تنها برای والدین مفید است ، بلکه فرزندان نیز باید درک کنند که والدین باید برای پیشرفت اخلاقی و معنوی خودشان آرامش داشته باشند . والدین باید این مسئله را برای فرزندانشان روشن کنند که آن ها فقط متعلق به فرزندانشان نیستند و بچه ها نیز یاد خواهند گرفت که همه به احترام و توجه نیاز دارند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر