jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۸۴۳۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۰

یک کارشناس مذهبی در گفتگو با جام جم آنلاین:

دلالی مغایر با تعالیم دینی است

«روحیه زیاده خواهی مردم و ناامنی اقتصادی باعث تورم شده» حجت الاسلام گرجی با ذکر این نکته گفت: «ایجاد راه حل قرعه کشی کالا نتیجه عجله مردم برای خرید است.»

حجت الاسلام مهدی گرجی در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین از شرایط فعلی جامعه را مغایر دستورات اسلام دانست و بیان کرد: «در منابع اسلامی عموما سفارش به کارهایی شده که تولید، اشتغال و فعالیت را به همراه داشته باشه و تعابیر مختلفی وجود دارد که باید با سعی و تلاش به درآمد و موفقیت برسیم ولی در این مسیر عده ای میان بر میزنند و از تلاش مستمر و صادقانه رو به کارهای واسطه گری و دلالی میاوردند».

این کارشناس مذهبی دلیل به وجود آمدن این شرایط را در جامعه نگرانی مردم برای از بین رفتن ارزش دارایی هایشان دانست و اعلام کرد: «اینکه مردم برای حفظ ارزش مالشان رو به خرید ارز و طلا و سکه بیاورند باعث از بین رفتن ثبات و آرامش و امنیت اقتصادی در جامعه است».

حجت الاسلام گرجی با اشاره به روحیه زیاده خواهی و حرص  و طمع میان میان مردم بیان کرد: «احساس ناامنی اقتصادی و اضطراب ناشی از آن در کنار صفاتی مانند چشم و هم چشمی و زیاده طلبی از عوامل وضعیت نابهنجاری است که امروز درگیرش هستیم».

حجت الاسلام گرجی مشکل اساسی را نقدینگی فراوان میان مردم دانست و اظهار داشت: «این مسئله تورم زا است و این سرمایه ها ممکن است در مسیرهای نا صحیحی مانند فشار به بازار ارز و طلا و مسکن قرار بگیرد و اقتصاد جامعه را خراب کند».

این کارشناس مذهبی با اشاره به وظیفه مسئولین در ایجاد یک ثبات اقتصادی و امنیت در جامعه، به مردم توصیه کرد: «از مردم میخواهیم آرامش خود را حفظ کنند و از زیاده طلبی و زیاده خواهی و حرص و طمع اجتناب کنند و روح خود را آرام کنند چون این وضعیت ملتهبی که در خانواده ها ایجاد شده اصلا مناسب نیست».
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر