jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۴۴۲۷ ۲۲ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

لیگ برتری‌ها خطر حذف از جام حذفی را بیخ گوش خود احساس می‌کنند

اکران رسمی جام شگفتی‌ها

جام حذفی در همه جای دنیا به جام تیم‌های کوچک و شگفتی‌ساز معروف است و حالا با ورود تیم‌های لیگ برتری به رقابت‌های این فصل جام حذفی، از امروز باید شاهد اتفاقات عجیب و غریب در این تورنمنت جذاب فوتبالی باشیم.

دو سالی هست که کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، با اجرای ایده انجام قرعهکشی آزاد در هر مرحله، به جذابیتهای این جام افزوده است. این یعنی دیگر خبری از جدول درختی نخواهد بود و حریف هر تیم، در مرحله بعدی با قرعه مشخص میشود. شاید بزرگترین حسن در اجرای اینچنینی بازیها، رعایت عدالت برای تیمهای سطح پایین است. تا دو سال پیش، در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ برتریها به مصاف تیمهای صعودکننده از مرحله قبلی میرفتند که در این تقابل، معمولا تیمهای ضعیفتر، قبل از راهیابی به مراحل بالا قربانی میشدند، اما حالا این قرعه است که مشخص میکند، تیمها در هر مرحله با چه حریفی روبهرو میشوند. با این سیستم در مرحله یک شانزدهم رقابتهای این فصل جام حذفی شاهد 4 تقابل بزرگ میان تیمهای لیگ برتری هستیم؛ امروز ذوبآهن با پدیده در فولادشهر، فردا پیکان با پارس جنوبی جم و صنعت نفت با تراکتورسازی و بالاخره در دیداری که زمانش هنوز اعلام نشده، نفت مسجد سلیمان با استقلال تهران. تا همینجا حذف چهار تیم لیگ برتری قطعی است، اما از اتفاقات عجیب و غریب هم نباید غافل شد. تیمهایی نظیر ستاره کاسپین بابل، سردار بوکان، پدیده ملک شاهی ایلام، سیراف کنگان، مس شهر بابک، شاهین لردگان و نود ارومیه تیمهای هستند که شاید اسم آنها به گوش خیلی از فوتبالی نخورده باشد، اما آنها دنیایی از انگیزه دارند تا در مقابل تیمهای مطرحی چون پرسپولیس، سایپا، فولاد، نساجی و ماشین سازی، قشقایی زمان خود باشند و شگفتی بزرگی را با حذف تیمهای لیگ برتری رقم بزنند. دیشب در همین چارچوب، استقلال خوزستان به مصاف شاهین انزلی رفت. زمان دو بازی نفت مسجد سلیمان با استقلال و پرسپولیس با نود ارومیه نیز هنوز مشخص نیست، اما تکلیف 13 بازی دیگر مرحله یک شانزدهم، از امروز تا دوشنبه هفته آینده، مشخص خواهد شد.

رضا پورعالی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر