jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۱۵۷۷۹۵   ۱۶ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۱:۱۷

گوگل امروز تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به اندروید پی را عرضه کرد که به طور رسمی اندروید پای نامیده می شود.

ویژگی های نسخه جدید سیستم عامل اندروید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، گوگل امروز تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به اندروید پی را عرضه کرد که به طور رسمی اندروید پای نامیده می شود.

کاربران گوشی های پیکسل از این به بعد می توانند از سیستم عامل مذکور بر روی گوشی های خود استفاده کنند.

یکی از جذابیت های نسخه تازه اندروید ظاهر کاملا جدید و شیوه نمایش اطلاعات در بخش نوتیفیکیشن است که دسترسی به جزئیات و قابلیت های بیشتری را ممکن می کند. همچنین بر تعداد رنگ های قابل انتخاب در بخش منو هم افزوده شده است.

حالت تاریکی نیز به طور رسمی و با امکانات بیشتری به بخش تنطیمات اندروید پای افزوده شده که به طور دائمی قابل استفاده است. حالت روشن نیز برای افزایش نور موجود است. همچنین کاربران می توانند به گوشی امکان دهند که خود به طور هوشمند در مورد میزان نور تصمیم بگیرد.

کاربران با فعال کردن قابلیت Developer Mode در اندروید پای می توانند به پیش نمایش هر چیزی دسترسی داشته باشند و حتی ابعاد نمایش پیش نمایش را مشخص کنند.

از این پس با نگهداشتن دکمه پاور در اندروید پای می توانید اسکرین شات تهیه کنید و برای ویرایش آن هم امکانات متنوع تری در نظر گرفته شده است.

در نسخه به روز شده اندروید به جای آیکون های بازگشت، هوم و اپلیکیشن های در حال اجرا یک نوار ناوبری جدید اضافه شده است و البته قابلیت محبوب و مهم اسلایس که دسترسی به برخی قابلیت های برنامه ها از بخش جستجوی اندروید را ممکن می کرد، قرار است در پاییز در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

حالت قفل ویژه برای ارتقای امنیت هم در این نسخه از اندروید در نظر گرفته شده تا گوشی به سرعت و با فشار یک دکمه قفل شود و از این طریق حسگر اثر انگشت نیز از کار بیفتد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر