گوگل امروز تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به اندروید پی را عرضه کرد که به طور رسمی اندروید پای نامیده می شود.
کد خبر: ۱۱۵۷۷۹۵
ویژگی های نسخه جدید سیستم عامل اندروید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، گوگل امروز تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به اندروید پی را عرضه کرد که به طور رسمی اندروید پای نامیده می شود.

کاربران گوشی های پیکسل از این به بعد می توانند از سیستم عامل مذکور بر روی گوشی های خود استفاده کنند.

یکی از جذابیت های نسخه تازه اندروید ظاهر کاملا جدید و شیوه نمایش اطلاعات در بخش نوتیفیکیشن است که دسترسی به جزئیات و قابلیت های بیشتری را ممکن می کند. همچنین بر تعداد رنگ های قابل انتخاب در بخش منو هم افزوده شده است.

حالت تاریکی نیز به طور رسمی و با امکانات بیشتری به بخش تنطیمات اندروید پای افزوده شده که به طور دائمی قابل استفاده است. حالت روشن نیز برای افزایش نور موجود است. همچنین کاربران می توانند به گوشی امکان دهند که خود به طور هوشمند در مورد میزان نور تصمیم بگیرد.

کاربران با فعال کردن قابلیت Developer Mode در اندروید پای می توانند به پیش نمایش هر چیزی دسترسی داشته باشند و حتی ابعاد نمایش پیش نمایش را مشخص کنند.

از این پس با نگهداشتن دکمه پاور در اندروید پای می توانید اسکرین شات تهیه کنید و برای ویرایش آن هم امکانات متنوع تری در نظر گرفته شده است.

در نسخه به روز شده اندروید به جای آیکون های بازگشت، هوم و اپلیکیشن های در حال اجرا یک نوار ناوبری جدید اضافه شده است و البته قابلیت محبوب و مهم اسلایس که دسترسی به برخی قابلیت های برنامه ها از بخش جستجوی اندروید را ممکن می کرد، قرار است در پاییز در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

حالت قفل ویژه برای ارتقای امنیت هم در این نسخه از اندروید در نظر گرفته شده تا گوشی به سرعت و با فشار یک دکمه قفل شود و از این طریق حسگر اثر انگشت نیز از کار بیفتد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها