jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۲۲۴۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خبرچین/ مروری بر مهم‌ترین اخبار دیروز

نجومی‌بگیرها مراقب باشند!

با واریز یارانه این ماه به حساب سرپرستان خانوار تا به حال هر ایرانی حدود چهار میلیون تومان یارانه دریافت کرده است. یعنی به‌اندازه هزینه متوسط یک خانواده تهرانی در یک ماه! البته این‌که به‌جای این یارانه با توجه به گرانی حامل‌های انرژی، چقدر از مردم گرفته شده، پرسشی است که کمتر دولتمردان به آن اشاره می‌کنند. کلا همیشه گرفتن ساده است و پرداخت کردن سخت!

مدیران محترم دولتی از حالا باید حقوقهایشان را پشت شیشه بگذارند تا مردم ببینند و مراقب باشند نجومی نباشد. رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره راهاندازی سامانه پرداخت حقوق مدیران دولتی گفته، حقوق فروردین و اردیبهشت مدیران در این سامانه وارد میشود. البته اگر همه دریافتیهای یک مدیر از این شرکت و آن شرکت و حق عضویت در هیات مدیره این یا آن مجموعه در این سامانه روشن باشد، خیلی خوب خواهد بود.

آقای روحانی امروز از منتقدان دولت در ارتباط با برجام گلایه کرده و گفتهاند باید بهجای اینکه از دولت انتقاد شود، همه سر آمریکا فریاد بکشند. این حرف البته درست است. فقط مشکل ایناست که برخی هواداران دولت بهجای فریاد کشیدن سر آمریکا میخواهند در حمایت از آمریکا تجمع برگزار کنند! شاید اگر همه ما فریاد کشیدن سر «کدخدای سابق» و «مزاحم فعلی» را مباح بدانیم خیلی از مشکلات رفع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر