jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۴۱۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، افرادی که صبحانه میل نمی‌کنند، بیشتر در معرض چاقی قرار دارند. به گزارش فارس، براساس پژوهش‌های جدید، افرادی که صبحانه مصرف نمی‌کنند، دو و نیم برابر بیشتر از سایرین در معرض خطر چاقی قرار دارند.

این مطالعه که توسط محققان یک مرکز درمانی در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته حاکی از آن است که افرادی که صبحانه نمیخورند، 5/27 درصد بیش از افرادی که به صورت مرتب وعده صبحانه را در برنامه غذایی خود دارند، چاق هستند. همچنین براساس نتایج این تحقیق افرادی که به طور مرتب صبحانه مصرف میکنند، از کیفیت رژیم غذایی مطلوبتری برخوردار بوده و مصرف میوه و سبزی و مواد حاوی فیبر در آنها بیشتر است. براساس یافتههای این تحقیق، نمایه توده بدن و دور کمر در افراد بدون صبحانه با افرادی که صبحانه مصرف میکردند، به میزان قابل توجهی متفاوت بوده است. این مطالعه از سال 2005 تا 2017 عادات صبحانه 347 را به صورت روزانه بررسی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر