jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۴۲۳۹۱   ۲۷ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۹

انجمن قلب آمریکا هشدار داد؛

به این دلایل روغن نارگیل مصرف نکنید!

روغن نارگیل به عنوان یک ماده غذایی سالم در تمامی فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد. بنا به گزارش انجمن قلب آمریکا روغن نارگیل 6 برابر روغن زیتون دارای سطح چربی‌های اشباع است.

به این دلایل روغن نارگیل مصرف نکنید!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از Dailymail، متخصصان قلب چربی‌های اشباع را دشمن سرسخت قلب می‌دانند چرا که با مصرف آن باعث افزایش کلسترول بد خون شده و به تدریج سکته‌های قلبی و مغزی را برای افراد پدید می‌آورد.

مقدار زیاد کلسترول (LDL) با بیماری‌های کرونری قلب در ارتباط است و به آن «کلسترول بد» گویند. کلسترول بد، روی دیواره رگ‌ها نشانده و موجب شکل‌گیری ماده سخت و ضخیمی که همان پلاک کلسترول است می‌شود. با گذشت زمان پلاک کلسترول موجب ضخیم‌شدن دیواره رگ و نازک‌شدن مجرای عبور خون شده و این فرایند تصلب شرائین نیز می‌گویند.

بر اساس این گزارش، روغن نارگیل دارای 82 درصد چربی است در حالی که گوشت گاو 50 درصد و کره 63 درصد داراست. انجمن قلب توصیه کرد در مصرف چربی‌های اشباع به شدت اعتدال را رعایت کنید. کره، پنیر و گوشت قرمز دارای چربی‌‌های اشباع فراوان هستند که خطر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند.

به جای مصرف غذاهای سرشار از چربی اشباع مانند گوشت قرمز، مواد غذایی سرخ شده، غذاهای شیرین و روغن نارگیل از خوراکی‌هایی با چربی اشباع اندک مانند مرغ بدون پوست، ماهی‌ها، آجیل و حبوبات، روغن زیتون و فراورده‌های لبنی کم چرب استفاده کنید.

چربی اشباع به چربی‌ گفته می‌شود که شامل تری‌گلیسریدهایی است که تنها حاوی اسیدهای چرب اشباع هستند. این چربی در دمای معمولی جامد است و ازجمله مواد غذایی‌ای که حاوی نسبت بالایی از چربی اشباع هستند می‌توان به محصولات حیوانی نظیر خامه، پنیر، کره، روغن نخل (پالم)، نارگیل و پنبه‌دانه اشاره کرد.

با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی، مردان و زنان نباید بیشتر از 30 و 20 گرم چربی اشباع مصرف کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها