jamejamonline
استان ها بوشهر کد خبر: ۱۰۱۷۵۷۴ ۲۰ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۶:۳۸

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر گفت: با راه اندازی مرکز جامع تشخیصی درمانی و پژوهشی سرطان در استان و پذیرش بیماران از سراسر کشور توریسم سلامت در بوشهر محقق و خدمات گسترده پزشکی هسته‌ای به بیماران داخلی و خارجی ارائه می‌ شود.

توریسم سلامت در بوشهر

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مجید اسدی افزود:استان بوشهردر زمینه پزشکی هسته ای با راه اندازی مرکزجامع تشخیصی درمانی و پژوهشی سرطان نه ‌تنها خدمت‌رسانی به بیماران استان را برعهده ‌گرفته بلکه پذیرای بیماران نیازمند دیگر شهرها و استانها و حتی دیگر کشورهاست.

وی ادامه داد: پارسال بیش از 220 بیمار بستری (غیر از بیماران تشخیصی و درمان سرپایی) در این مرکز تحت درمان قرار گرفتند که کمتر از 20 درصد بیماران داخل استانی و بیش از 76 درصد از سراسر کشور بوده‌اند و 4 درصد متعلق به بیماران خارجی است.

اسدی تصریح کرد: بیشترین ارجاعی به این مرکز از استانهای فارس، خوزستان، اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد و حتی از مرکز و استانهای شمالی کشور هم دریافت خدمت از این مرکز داشته‌اند.

وی با اشاره به اجرای توریسم سلامت گفت: در بحث توسعه توریسم بین‌ المللی، تعدادی از شرکت‌ها درخواست‌هایی داشته‌اند.

اسدی بیان کرد: امروز دانش پزشکی هسته‌ای در تشخیص همه بیماری‌ها می‌ تواند کمک‌ کننده باشد و در مبحث درمان بیشترین کاربرد این دانش در سرطان و بیماری‌های بدخیم است که بنا به کاربرد هدفمند آنها بسیار موردتوجه قرارگرفته است.
اسدی افزود: با وجود اینکه دانش هسته‌ای در تشخیص و درمان بیماری‌ها به احتمال زیاد جوان‌ترین شاخه در بین شاخه‌های دیگر طب باشد اما این شاخه دانش بشری با شتاب باورنکردنی در حال رشد و گسترش است.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی استان بوشهر یادآور شد: بعضی از درمان‌های نوین و هدفمند که امروز در کشورهای پیشرفته فقط انجام می‌گیرد و در کشورهای اطراف و منطقه دیده نمی‌شود از چند ماه قبل در استان بوشهر و یک مرکز دیگر کشور به همت سازمان انرژی اتمی و مسئولان استانی و نیز استادان توانمند دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری بین‌المللی با بخش طب هسته‌ای بن آلمان آغاز شد که با نهادینه شدن فازهای مالی اطلاع‌رسانی کامل‌تری خواهد شد.

اسدی گفت: در کشورهای خارجی هزینه یک دوره درمانی بیش از 2 میلیارد ریال است ولی در مرکز پزشکی هسته ای بوشهر از بیمار هزینه‌ای گرفته نمی شود و برای رسیدن به برنامه استراتژیک طراحی‌ شده قبلی، این مرکز، یک مرکز جامع و پیشرو ازنظر درمانی در این زمینه در بین کشورهای منطقه است.

وی افزود: این مرکز فعالیت خود را در بخش درمان با سرطان تیروئید آغاز کرد ولی سرطان‌های پیشرفته پروستات، نورواندوکراین که بیش از 40 نوع تومور از سراسر بدن است، درمان تسکینی دردهای سرکش متاستازهای استخوان ناشی از سرطان‌های مختلف و درمان روماتیسم پیشرفته مفاصل در این مرکز مورد مداوا قرارگرفته‌است.

اسدی ابراز امیدواری کرد؛ بیماری‌های بیشتری از جمله برخی از انواع لنفوم‌ها و یا سرطان‌های کبد با این روش‌های هدفمند درکشور به مرحله درمان برسند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: