شکست دیوار تحریم با سرمایه‌گذاری ۹میلیارددلاری

«جام‌جم» از میزان سرمایه‌گذاری خارجی در دولت سیزدهم گزارش می‌دهد

شکست دیوار تحریم با سرمایه‌گذاری ۹میلیارددلاری

۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸ | نظر

اقتصاد ایران در طول سال‌های گذشته وابستگی زیادی به خارج داشت و همین موضوع عاملی شد برای آسیب‌‌پذیری اقتصاد ایران. تحریم، رفع تحریم و دوباره تحریم، مسئولان ایران را بر آن داشت که رویه مدیریت سیاسی خود را در اقتصاد تغییر دهند.

ببینید | موریانه به جان بافت

ببینید | موریانه به جان بافت

۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵ | نظر

خشکسالی باغات یزد، راه موریانه‌ها را به خانه‌های این باغ‌ها هموار کرده‌، هر چند برخی معتقدند این حشره برای تجزیه درختان خشک مفید است.

مالیات نیاز به اصلاح دارد

گفت‌وگوی «جام‌جم» با عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی

مالیات نیاز به اصلاح دارد

۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱ | نظر

لایحه بودجه۱۴۰۳ تیتر این روزهای اخبار بوده و کارشناسان متعددی در این خصوص صحبت کرده‌اند. با این حال اما نکته‌ای که وجود دارد همزمانی ارائه لایحه بودجه سال آینده با تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه است. برهمین اساس بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران، معتقدند این لایحه از جهات مختلفی نسبت به لوایح سال‌های گذشته برتری دارد.

همراه سیاسی، شریک اقتصادی

«جام‌جم» از ظرفیت‌های اقتصادی ایران و سوریه گزارش می‌دهد

همراه سیاسی، شریک اقتصادی

۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷ | نظر

ایران و سوریه از نظر سیاسی روابط عمیقی دارند اما این موضوع در اقتصاد صادق نیست. زمانی که در سوریه جنگ آغاز شد، این کشور ایران بود که از مردم سوریه حمایت کرد و پس از پایان جنگ هم این کشور بخشی از زیرساخت‌های خود را در اختیار کشورمان قرار داد تا در بخشی از اقتصاد این کشور سهیم شود اما متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت لازم شاهد از دست رفتن فرصت‌‎ها بودیم.

قانون جدید چک در باتلاق اجرا

چرا بانک ها بخشنامه‌بانک‌مرکزی را اجرا نمی‌کنند؟

قانون جدید چک در باتلاق اجرا

۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴ | نظر

در بند بخشنامه رفع سوء‌اثر این اوراق بهادار که سال ۹۷ با عنوان بخشی از قانون جدید چک به تصویب رسیده این‌گونه عنوان شده اگر در زمان سررسید مبلغ کمتری نسبت به رقم درج‌شده در چک وجود داشت، رقم باقیمانده مسدود خواهد شد. حالا به‌منظور رفع سوء‌اثر باید صادرکننده چک بقیه مبلغ را پرداخت کند اما آنچه اکنون در بانک‌ها اتفاق می‌افتد متفاوت است.

وعده آرامش گوجه تا شب یلدا

«جام‌جم» وضعیت تولید و توزیع محصولات کشاورزی را بررسی می‌کند

وعده آرامش گوجه تا شب یلدا

۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱ | نظر

براساس اعلام سازمان میوه و تره‌بار، هرکیلوگرم گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای و خوشه‌ای ۳۰هزار تومان قیمت دارد اما در سطح شهر بین ۷۰تا ۸۰هزار تومان فروخته می‌شود.

رشد اقتصادی از رکود تا رکورد

«جام‌جم» گزارش مرکز آمار درباره بهبود وضعیت رشد اقتصادی در تابستان امسال را بررسی می‌کند

رشد اقتصادی از رکود تا رکورد

۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷ | نظر

اخیرا مرکز آمار ایران گزارشی از رشد اقتصادی در تابستان سال‌جاری ارائه کرده است. براساس این گزارش، رشد اقتصادی در تابستان امسال معادل ۷.۱درصد اعلام شده که نسبت به سال‌های گذشته، بالاترین رشد محسوب می‌شود. این موضوع در‌حالی بوده که دهه ۹۰، دهه رکود و خاموشی اقتصاد کشور تلقی شده و حالا پس از گذر از این دهه و تغییر سیاست‌های کلان پولی و بانکی دولت، شاهد رشد اقتصادی کشور هستیم.