jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۹۲۱۴۸۶ ۲۳ تير ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۷

وقتی از خودروهای خاص حرف می زنیم سه پارامتر فناوری پیشرفته ، طراحی عجیب و تولید محدود را به عنوان شاخص های تمایز در ذهن داریم.

پورشه ، بنز و فولکس واگن ‏

به گزارش جام جم آنلاین ، این خودرو محصول مشترک سه غول خودروسازی آلمان است که به سفارش صدراعظم آلمان و تنها یک نمونه از آن ساخته شده است.

قوه محرک این خودرو یک پیشرانه بنزینی 4 سیلندر است که مانند فولکس بیتل با هوا خنک می شود. این خودرو می تواند با استفاده از پیشرانه تولیدی فولکس واگن که مجهز به سیستم سوخت رسانی انژکتوری است تا 170 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.

نکته جالبی که در طراحی آن نهفته است آن است که این خودرو دارای دو سوئیچ طلایی و نقره ای می باشد که راننده می تواند با استفاده از سوییچ نقره ای تنها از دنده های یک و دو استفاده کند و 30 کیلومتر سرعت بگیرد ، اما با سوئیچ طلایی هیچ محدودیتی وجود ندارد تا به راحتی به 170 کیلومتر بر ساعت برسد.

علاقه مندان خودروهای قدیمی می توانند به موزه اتومبیل های قدیمی واقع در کیلومتر 11 جاده مخصوص کرج رفته و این خودروی تاریخی را از نزدیک ببینند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر