jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۲۱ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مذاکرات دیروز یمن در کویت برای حل جنگ در یمن با کارشکنی‌های هیأت ریاض بی‌نتیجه ماند و وزیر خارجه دولت مستعفی اعلام کرد با دولت توافقی مورد درخواست انصارالله مخالف است و آنها دولت را با انصارلله تقسیم نخواهند کرد.

عبدالملک مخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن پس از مذاکرات دیروز اعلام کرد شکاف اختلافات با انصارالله زیاد است.

اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در بیانیه‌ای پیشرفت روند مذاکرات یمن را مستمر و در عین حال تقریبا کند توصیف کرد. ولد الشیخ احمد تصریح کرد: در این نشست‌ها درخصوص برخی موضوعات اجماعی حاصل شده و در برخی موضوعات دیگر اختلافات به قوت خود باقی است.

در حالی که هیأت طرفدار عربستان، جنبش انصارالله را متهم به سهم خواهی از قدرت می‌کند محمد عبدالسلام، سخنگوی این جنبش بر توافقی بودن راه حل در یمن از طریق گفت‌وگو تاکید کرد.

از سوی دیگر حمید رزق، عضو هیأت گفت‌وگو کننده انصارالله با اشاره به کندی روند مذاکرات و بی‌نتیجه بودن آن تاکنون گفت: تاکنون تنها دستاورد گفت‌وگوهای صلح یمن فقط انعقاد آن بوده و هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است و چشم‌انداز خوبی نیز برای آن وجود ندارد، زیرا آتش‌بس همچنان از سوی طرف مقابل نقض می‌شود و مناطق مختلف یمن بمباران می‌شوند.

در عین حال مقام‌های کویتی و نماینده سازمان ملل همچنان درتلاش هستند از شکست مذاکرات جلوگیری کنند. هیات ملی گفت‌وگوکننده یمن در کویت به ریاست محمد عبدالسلام، رئیس هیات انصارالله و عارف زوکا، رئیس هیات کنگره مردمی سراسری، روز گذشته با معاون وزیر خارجه کویت دیدار و گفت‌وگو کردند؛ اما در پر کردن شکاف و حل اختلافات میان هیات صنعا و هیات دولت مستعفی یمن ناکام ماندند.

این مذاکرات در حالی است که گزارش‌های رسانه‌ای حکایت از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی بیشتر به استان مأرب از سوی عربستان دارد و در عین حال گزارش شده جنگ در نبردهای میدانی در یمن همچنان ادامه دارد. منابع یمنی از انفجاری انتحاری در شهر بندری المکلا در جنوب این کشور خبر دادند که گفته می‌شود توسط عوامل انتحاری رخ داده و 30 کشته و بیش از 70 زخمی برجای گذاشته است.

از سوی دیگر پایگاه خبری الخبر گزارش کرد جمعه شب در همین شهر که بتازگی کنترل آن به دست ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان افتاده درگیری‌های مسلحانه نیروهای اماراتی و القاعده ادامه داشته است.

در رویدادی دیگر در انفجار انتحاری در ورودی یک پایگاه نظامی در مرکز استان حضرموت در جنوب یمن 9 نفر کشته و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر