jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۳۴۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پزشکی قانونی راز زن خیانتکار که با همدستی مرد مورد علاقه‌اش، نقشه قتل شوهر را اجرا کرده بود، فاش کرد.

به گزارش جام‌جم، تحقیقات جنایی برای کشف این پرونده 17 مرداد سال گذشته همزمان با کشف جسد مردی جوان در اطراف روستای تیله نوی شهرستان گلوگاه آغاز شد. در بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسید این مرد بر اثر سانحه تصادف فوت کرده باشد. با هماهنگی قضایی، جسد وی برای مشخص شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. ماموران با بررسی پرونده افراد ناپدید شده توانستند خانواده این مرد را شناسایی کنند. در ابتدا همسر این مرد مورد بازجویی قرار گرفت. زن جوان به نام لیلا مدعی بود شوهرش برای انجام کاری خانه را ترک کرده و دیگر بازنگشته است. زمانی که غیبتش طولانی شده موضوع را به خانواده او اطلاع داده است. همگی در جست‌وجوی وی بودند تا این که با تماس پلیس متوجه مرگ او شده‌اند.

این در حالی بود که مدتی بعد ماموران از طریق آزمایش‌های پزشکی قانونی متوجه شدند علت مرگ این مرد خفگی بوده و او به قتل رسیده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. همسر مقتول در جریان تحقیقات، خودش را علاقه‌مند شوهرش نشان می‌داد و سعی می‌کرد خود را از مرگ او ناراحت نشان دهد.

تیم جنایی که متوجه رفتار متناقض متهم شده بودند، رفت و آمدهای او را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند. این در حالی بود که تحقیقات محلی نشان داد، این زوج از مدتی قبل با هم درگیری داشته و چند بار زن جوان را با مردی غریبه دیده‌اند.

همین سرنخ کافی بود تا ماموران مطمئن شوند این زن دست به توطئه مرگباری زده باشد. سرانجام با گذشت 9 ماه از این ماجرا و به دست آوردن اسناد و مدارکی درباره گناهکار بودن این زن در قتل شوهرش، او دو روز پیش با هماهنگی قضایی بازداشت شد. لیلا همچنان در بازجویی‌ها مدعی بود که شوهرش بر اثر سانحه رانندگی فوت کرده و به قتل نرسیده است؛ اما در جریان تحقیقات زمانی که راز خیانت به شوهرش را فاش شده دید، بناچار قفل سکوت خود را شکست و به همدستی با مرد مورد علاقه‌اش در جنایت اعتراف کرد.

وی درباره انگیزه‌اش گفت: مدتی بود که میان من و شوهرم اختلاف‌هایی پیش آمده بود. در جریان این اختلاف‌ها بود که به طور اتفاقی با مردی به نام سیامک آشنا شدم و رابطه‌مان شکل گرفت. چند بار خواستم از شوهرم جدا شوم که نشد. می‌ترسیدم دیر یا زود راز خیانت به شوهرم فاش شود. همین طور او سد راه رسیدن من به مرد مورد علاقه‌ام بود و نمی‌توانستم با او ازدواج کنم. بنابراین پس از مشورت با هم نقشه قتل او را طراحی کردیم. چند روز قبل از اجرای نقشه‌مان، 30 قرص خواب‌آور خریدم و در خانه پنهان کردم.

متهم زن اضافه کرد: شب جنایت من قرص‌ها را داخل غذای شوهرم ریختم که او با خوردن غذا بیهوش شد. بعد با سیامک تماس گرفتم و به خانه‌مان آمد. او با خودش طناب آورده بود و با همان شوهرم را خفه کرد. نیمه شب جسد را در فرشی پیچیدیم و به اطراف شهر منتقل کردیم. ضربه‌هایی به سر و صورتش زدیم و طوری صحنه‌سازی کردیم که انگار او تصادف کرده و کنار جاده افتاده است. بعد از آن به دنبال فرصتی برای فرار از شهر و ازدواج با هم بودیم که دستگیر شدم. سرهنگ شعبان محمدپور خلیلی، فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه در این باره گفت: با اعتراف همسر مقتول، مردی که با او همدست بود نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. مرد جوان هم در بازجویی و مواجهه حضوری با همسر مقتول به دوستی پنهانی با وی و قتل شوهر او اعتراف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر