jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۷۵۵ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در هفته‌های رو به پایان لیگ در حالی استرس در بالاترین نقطه خود قرار دارد که می‌بینیم پرسپولیس یک برد پرگل مقابل گسترش فولاد به دست می‌آورد و نتیجه شاید حاصل تمرکز و تمرینات خوبی بود که هفته گذشته انجام داد و در نهایت موفق شد از یک بازی سخت یک پیروزی دلچسب و ارزشمند کسب کند.

بعد از بازی سختی که پرسپولیس مقابل نفت داشت، خیلی خوب این تیم به لحاظ جسمی و روحی ریکاوری شد، امری که ریشه در آگاهی از شرایط و تجربه و درایت کادر فنی دارد که بازیکنان جوان را سریعا به بازی با گسترش رساند. با وجود این برد ارزشمند طبیعی است، پرسپولیس روز جمعه بازی سختی برابر راه‌آهن در پیش داشته باشد و در این شرایط پر‌استرس و در حالی که ورزشگاه آزادی لبریز از تماشاگران مشتاق پرسپولیس است بازی فوق‌العاده سخت خواهد بود، چرا که از یک طرف راه‌آهن برای بقا می‌جنگد و از طرف دیگر پرسپولیس برای قهرمانی.

در این شرایط بچه‌های پرسپولیس باید از موقعیت‌های به دست آمده کمال استفاده را ببرند و بعد از چند سال انتظار، جام قهرمانی را به هواداران تقدیم کنند.

با همه احترامی که برای استقلال خوزستان قائلیم و معتقدیم لیاقت رسیدن به این نقطه را داشته و دارد، پرسپولیس قهرمان می‌شود، زیرا در روزی که تیم نیاز به تفاضل گل دارد، اگر بازیکنان پرسپولیس مثل بازی‌های قبلی ظاهر شوند، کسب هر نتیجه‌ای ممکن است.

در بازی‌های قبلی دیدیم بار گلزنی فقط روی دوش مهاجمان نیست و در روزی مثل بازی با گسترش که مهاجمان اسیر یارگیری مدافعان شده‌اند، هافبک‌های تیم هم توانسته‌اند گلزنی کنند و بخوبی جور خط حمله را بکشند. آنها روز جمعه هم می‌توانند این کار را کرده، فشار روی مهاجمان را کم کنند. همین ویژگی مهم یعنی مکمل بودن هافبک‌ها برای مهاجمان، یکی از دلایل ایستادن پرسپولیس در این نقطه است.

دومین دلیلی که می‌توان برای بیشتر بودن شانس پرسپولیس برای قهرمانی آورد، شرایط بازی استقلال خوزستان است. درست است که راه‌آهن برای بقا می‌جنگد، اما استقلال خوزستان هم به این راحتی نمی‌تواند از ذوب‌آهن امتیاز بگیرد. تیم آماده ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر بویژه در آسیا بخوبی توانمندی خود را نشان داد و مطمئنا روز سختی را برای استقلال خوزستان رقم خواهد زد، همان‌طور که برد پرگل پرسپولیس نوید یک بازی زیبا را برای روز جمعه مقابل راه‌آهن داد!

محسن خلیلی‌

مهاجم سابق پرسپولیس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر