jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۴۷ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل سرانجام به ایستگاه پایانی رسید و تصویب شد. این لایحه در دولت قبل نوشته و به مجلس ارسال شده بود، اما عمر دولت دهم به این قد نداد که به نتیجه رسیدن این لایحه را مشاهده کند، به این ترتیب حواله کارها به دولت یازدهم رسید.

البته این مصوبه فقط شامل حال تعدادی از زنان شاغل می‌شود به این امید که آنها که شرایط زندگی دشوارتری دارند، با فراغ بال بیشتری به کار مشغول شوند. به این ترتیب اگر مصوبه کاهش ساعت کاری زنان شاغل به تائید شورای نگهبان نیز برسد زنان دارای معلولیت شدید، آنهایی که فرزند زیر شش سال دارند یا مجبورند از همسر و فرزند معلول یا مبتلا به بیماری صعب‌العلاج خود پرستاری کنند، همچنین زنان سرپرست خانوار می‌توانند در طول هفته به جای 44ساعت، 36 ساعت کار کنند و حقوق و مزایای خود را به طور کامل دریافت کنند .

نکته مهم در این مصوبه این است که اولا کارفرمایان نمی‌توانند به صرف استفاده بانوان از مزایای کاهش ساعت کار یا مرخصی خاص، آنها را اخراج کنند ثانیا این وضع به طور یکسان شامل حال کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی می‌شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر