jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۴۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با اشاره به این‌که تلاش ما رساندن رشد جمعیت به نرخ مطلوب است، گفت: هنوز در دانشگاه‌ها برخی آموزش‌هایی داده می‌شود که همسو با سیاست‌های تنظیم خانواده است.

به گزارش تسنیم، کبری خزعلی در نشست بررسی راهکارهای افزایش جمعیت ایران افزود: رهبر معظم انقلاب در سال 91 تاکید کردند جمعیت جوان، باسواد و بانشاط یکی از عوامل مهم پیشرفت کشور است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که جمعیت کشور رو به افول است و نباید اجازه دهیم غلبه نسل جوان و نمای زیبای جوانی از بین برود. با این پشتوانه، سال 91 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص افزایش جمعیت مصوبه‌ای را داشت که آن را به همه دستگاه‌ها ابلاغ کرد، به نحوی که باید هر شش ماه از طریق ستاد ملی زن و خانواده گزارش فعالیت‌های صورت گرفته توسط نهادهای مختلف برای اجرایی شدن این مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شد که چنین موضوعی انجام نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر