jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۳۶۲۸۲ ۲۵ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۳۷

خرما در گروه میوه ها طبقه بندی می شود. البته خرما میوه ای است که قند فراوانی دارد و هر ۳ عدد خرما یک واحد میوه محسوب می شود.

چرا خرما بهتر از قند است؟

هر خرمای رطب ۲۰ کیلوکالری انرژی و ۵ گرم قند دارد.

سلامت نیوز نوشت: این میوه حاوی ویتامین هایی مانند A و C است اما یک عدد خرما نمی تواند تامین کننده عمده این ویتامین ها در بدن باشد؛ وقتی در رژیم غذایی فردی، ۴ واحد میوه را در نظر می گیریم، آن فرد می تواند ۳ سهم میوه و ۳ عددخرما را به عنوان یک سهم میوه در طول روز مصرف کند.

قند خرما مانند سایر میوه ها، مخلوطی از فروکتوز و گلوکز است و چون این قندها معمولا همراه با فیبر است، مصرفشان به قندهای ساده برتری دارد. البته این امر به هیچ وجه تاییدی بر زیاده روی در مصرف خرما نیست.

خرما هم قند دارد و هم کالری و مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث اضافه وزن و چاقی شود.

هر عدد خرما حدود ۸۰ گرم و نزدیک به ۲۳ درصد آن آب است و مقدار کمی پروتئین دارد.

مصرف خرما به همه افراد پیشنهاد می شود و هیچ کس منع مصرفی برای این میوه ندارد. البته بهتر است بیماران مبتلا به دیابت، یک سهم میوه خرمای خود را در ۳ نوبت مختلف در طول روز مصرف کنند زیرا نمایه گلایسمی خرما نسبت به سایر خوراکی ها بسیار پایین تر است و مصرف با فاصله آن برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر