jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۳۴۲۹۲   ۱۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۷

یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه نتیجه‌ پیوند مو نباید چیز غیرقابل انتظاری برای پزشک و بیمار باشد، گفت: این وظیفه‌ متخصص پوست است که تصورات غیرمنطقی و انتظارات واهی شخص از کاشت مو را با معاینه و توضیحات صحیح اصلاح کند و عدم توجه به این نکته‌ مهم موجب بروز مشکلات زیادی برای پزشک و بیمار حتی با بهترین نتیجه‌ کاشت مو می‌شود.

از کاشت مو چه توقعاتی دارید؟

دکتر جاوید حسینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه روانشناسان معتقدند که مو یکی‌ از معدود اعضای بدن است که شخص از نظر بیان شخصیت یا معرفی هویت دارای کنترل مستقیم و سریع روی آن است، گفت: به‌ همین‌ دلیل ریزش مو اگرچه یک علامت بلوغ فرد محسوب می‌شود، اما از‌ طرف دیگر به تعبیر مردم نشان دهنده پیرشدن و افزایش سن است و اثر استرس‌آور زیادی بر مردان دارد.

وی گفت: کاشت موی طبیعی یک عمل‌ جراحی زیبایی است؛ به این معنی که نتیجه‌ آن هر روز و هر لحظه توسط بیمار و اطرافیان وی دیده‌ شده و مورد قضاوت قرار می‌گیرد بنابراین ماحصل پیوند مو باید چیزی باشد که بیمار انتظار دارد و به‌ همین‌ دلیل است که باید بیمار و پزشک قبل‌ از انجام کار در مورد نتیجه‌ کاشت‌مو به توافق کامل رسند.

حسینی اضافه کرد: نتیجه‌ پیوند مو نباید چیز غیر قابل انتظاری برای پزشک و بیمار باشد؛ زیرا تحمل شخص در مورد نتیجه‌ و عوارض جانبی کاشت مو بسیار پایین است. لذا این وظیفه‌ متخصص پوست است که تصورات غیرمنطقی و انتظارات واهی شخص از کاشت مو را با معاینه و توضیحات صحیح اصلاح کند. عدم توجه به این نکته‌ مهم موجب بروز مشکلات زیادی برای پزشک و بیمار می‌شود.

این متخصص پوست و مو یادآور شد: متقاضی کاشت‌ مو باید متوجه این نکته باشد که از‌ نظر زیبایی‌شناسی نباید خط موی جلوی‌ سر یا تراکم موی سنین جوانی را برای وی در مناطق طاس ایجاد کرد.

وی افزود: کاشت مو برای افراد طاس جنبه‌ درمانی ندارد و با انجام این کار موی جدید برای وی خلق نمی‌شود، بلکه فقط در جریان آن با جابجایی موها از نواحی پرپشت سر به مناطق طاس و سپس چیدن هنرمندانه‌ آنها تا جایی که ممکن‌ است از عبور نور و درخشش آن در سطح پوست سر ممانعت به‌ عمل می‌آید و از میزان کم‌پشتی موها تا حدی کاسته می‌شود اما هیچ‌گاه به‌ حالت قبل باز نمی‌گردد.

حسینی گفت: متقاضیان کاشت مو اغلب دل‌شوره، نگرانی و احساسات ضد و‌ نقیضی در مورد کاشت مو و نتایج آن دارند و در‌ این‌ میان متخصص پوست متبحر و با تجربه است که با آماده‌سازی بیمار و جلب اطمینان وی می‌تواند فضای مساعدی برای انجام کاشت مو فراهم‌ آورد.

وی افزود: باتوجه به اینکه نتیجه‌ نهایی پیوند‌ مو پس‌از 9 تا 12 ماه به‌ دست می‌آید، لذا این کار برای کسانی که قبل‌ از این‌مدت خواهان نتیجه‌گیری از کاشت مو هستند، فایده‌ای ندارد.

این متخصص پوست و مو تاکید کرد: مهم‌ترین عامل در موفقیت‌آمیز بودن نتیجه‌ پیوند‌ مو انتخاب بیمار مناسب توسط متخصص پوست و مو و از‌ طرف دیگر حس اعتماد بیمار نسبت به پزشک‌ معالج است. در‌ این میان انگیزه‌ فرد هم نقش مهمی دارد و همچنین وجود تصورات منطقی و معقول از سوی فرد هم به هرچه بهتر‌شدن نتایج کاشت‌ مو کمک می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر