jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۷۳ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

تیم ملی والیبال ایران با این‌که از راهیابی به مرحله فینال لیگ جهانی بازماند، اما از بابت حضور در این رقابت‌ها و نتایج حاصل 236 هزار و 400 دلار یعنی حدود 800 میلیون تومان درآمد عاید فدراسیون کرد.

به گزارش جام‌جم، حضور در لیگ جهانی سه سالی است؛ که به عنوان یک فرصت ارزشمند در اختیار رشد و توسعه والیبال کشور قرار گرفته است؛ از افزایش 40 درصدی اقبال مردم به این ورزش که دبیر فدراسیون والیبال پیشتر در گفت‌وگو با جام‌جم از آن خبر داده بود تا رشد اقبال اسپانسرها و حامیان مالی به این ورزش، همگی در جهت رشد پایدار والیبال در حوره قهرمانی و همگانی قرار دارد. والیبال ایران به نقطه‌ای رسیده است که بنا به گفته رئیس فدراسیون تنها 10 درصد بودجه دریافتی از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را هزینه کرد و دیگر هزینه‌های خود را از محل درآمدزایی مستقل خود، تامین می‌کند. حضور در لیگ جهانی در سه سال اخیر به محور درآمدزایی فدراسیون تبدیل شده است علاوه بر جذب اسپانسر و فروش بلیت و دیگر درآمدهای جانبی امسال نیز همچون سال گذشته از طرف فدراسیون جهانی والیبال پاداش‌هایی برای تیم‌های شرکت‌کننده در این عرصه به فراخور نتایج آنها تخصیص یافته است.

فدراسیون جهانی والیبال در حالی بیش از چهار میلیون دلار جایزه و حق‌الزحمه برای مرحله مقدماتی و نهایی لیگ جهانی سال 2015 در نظر گرفته است که در پایان دور مقدماتی 700 هزار دلار برای چهار تیم هر گروه سطح یک به عنوان پاداش تعلق گرفت که تیم اول گروه 250 هزار دلار، تیم دوم 200 هزار دلار، تیم سوم 150 هزار دلار و صدهزار دلار نیز برای تیم چهارم بود. تیم ملی والیبال ایران با کسب رتبه سوم گروه B سطح یک لیگ جهانی پاداش 150 هزار دلاری دریافت خواهد کرد.

علاوه بر این، در دور مقدماتی که هر تیم 12 مسابقه داشت، برای تیم‌های برنده هر بازی 9600 دلار و تیم‌های بازنده نیز 4800 دلار پاداش اختصاص یافته بود که تیم ایران برای بردهایش 57 هزار و 600 دلار و برای شکست‌هایش 28 هزار و 800 دلار پاداش دریافت کرد.

به این ترتیب والیبال ایران بابت حضور در دور مقدماتی لیگ جهانی سال 2015، 236 هزار و400 دلار از فدراسیون بین‌المللی والیبال دریافت می‌کند.

این در حالی است که مجموع پاداش شش تیم مرحله نهایی یعنی جایی که تیم ملی کشورمان از رسیدن به آن بازماند دو میلیون و 50 هزار دلار است که بر این اساس بین شش تیم تقسیم می‌شود:

قهرمان لیگ جهانی سال 2015: یک میلیون دلار، نایب قهرمان: 500 هزار دلار، تیم سوم: 300 هزار دلار، رتبه چهارم: 150 هزار دلار، تیم پنجم: 75 هزار دلار، تیم ششم: 75 هزار دلار.

همچنین صد هزار دلار به هشت بازیکن برتر لیگ جهانی به عنوان پاداش از سوی فدراسیون جهانی والیبال پرداخت می‌شود که فهرست آن نیز به قرار زیر است: فنی‌ترین بازیکن: 30 هزار دلار، بهترین پاسور: ده هزار دلار، بهترین اسپکر: ده هزار دلار، بهترین دریافت‌کننده (دو بازیکن): هر نفر ده هزار دلار، بهترین مدافع (دو بازیکن): هر نفر ده هزار دلار و بهترین لیبرو: ده هزار دلار.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر