jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۹۹۵۴۸   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۳

جام جم ورزشی: اریک کانتونا یکی از اسطوره های بی بدیل فوتبال به شمار می رود. او دورانی طلایی در منچستریونایتد پشت سر گذاشت.

وداع همیشگی پادشاه کانتونا

به گزارش جام جم ورزشی ،کانتونا در می 1966 در مارسی فرانسه متولد شد. امروز مصادف با روزی است که کانتونا برای همیشه با فوتبال وداع کرد. این اتفاق در سال 97 میلادی افتاد. به همین بهانه بد نیست نگاهی اجمالی به دوران حرفه ای این بازیکن بیندازیم:

اریک کانتونا فوتبال حرفه‌ای خود را خیلی سریع آغاز کرد، او در سن ۱۷ سالگی به باشگاه اوسر پیوست.

وی مدت دو سال را در این باشگاه سپری نمود و پس از آن به باشگاه مارتی گوئس پیوست.او پس از بازی خوب در این دو باشگاه به تیم ملی زیر ۲۱ سال فرانسه دعوت شد و در آن سال توانست به همراه تیم ملی فرانسه جام قهرمانی زیر 21 سال فرانسه را به دست بیاورد.

این اولین افتخار ملی او بود . او پس از این قهرمانی به باشگاه المپیک مارسی پیوست، پس از این باشگاه در باشگاه‌های جیرونیز بوردو و مون پلیه بازی کرد .او در این باشگاه‌ها همبازیان حرفه‌ای و با تجربه‌ای هم همانند کارلوس والدراما کلمبیایی و لوران بلان داشت.

او در سال۱۹۹۲از باشگاه لیدز یونایتد پیشنهاد همکاری دریافت کرد .وی مدت زیادی در باشگاه لیدز نماند و در ترانسفر نیم فصل به باشگاه بزرگ منچستر یونایتد منتقل شد و مبلغ قرار داد وی ۱٫۲ میلیون پوند بود که در زمان خودش رکورد قابل توجهی محسوب می شد.

منچستر توانست در جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۴ با چهار گل که دو گل آنرا اریک کانتونا زده بود چلسی را ببرد.او درسال۱۹۹۵ یک گل زیبا هم به ثمر رساند این گل با یک حرکت زیبا به تیم کریستال پالاس زده شد.

فرگوسن دربارهٔ این بازیکن ماندگار گفته بود این بازیکن کلیدی ای است برای من و او رااز دست نخواهم داد. در سال۱۹۹۷ اریک کانتونا.رایان گیگز ، دیوید بکهام ، گری نویل و پل اسکولز با هم دایرهٔ خطرناکی برای حریف ساخته بودند.اریک کانتونا در ۱۸۱بازی ای که برای منچستر انجام داد ۸۰گل به ثمر رسانده‌است.او پس از خداحافظی از فوتبال مدتی هم سرمربی جوانان منچستر بود اماآن را رها کرد و به کارهای تلویزیونی پرداخت. او اکنون یک هنرپیشه تمام عیار در سینمای فرانسه است.

هواداران منچستریونایتد به او لقب «پادشاه» داده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها