jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۲۴۷۶   ۰۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۷

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از بارش برف و کولاک شدید در محور سقز ـ بانه و گردنه ژالانه خبر داد و گفت: راهداران مشغول برفروبی مسیر هستند.

کولاک شدید در محور سقز ـ بانه

محمدراشد مدرس‌گرجی گفت: بارش برف و کولاک شدید در محور سقز ـ بانه و مسیر مریوان و گردنه ژالانه در شهرستان سروآباد را شاهد هستیم ولی با این وجود تردد در این مسیرها امکان‌پذیر است.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از بسته‌ شدن مسیر عوامل راهداری در این محورهای مشغول برفروبی و نمک‌پاشی هستند.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان در ادامه با اشاره به خدمات اداره راهداری راه و شهرسازی استان کردستان در راستای اجرای طرح نوروزی اظهار کرد: 30 راهداری استان در طرح نوروزی امسال همچون سال‌های گذشته به منظور ارائه خدمات به مردم و مسافران نوروزی فعالیت می‌کنند.

مدرس‌گرجی از فعالیت 140 اکیپ راهداری در طرح نوروزی امسال خبر داد و بیان داشت: 400 نفر پرسنل در این طرح فعالیت و راهدارخانه‌های استان نیز به صورت 24 ساعته در صورت نیاز به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.

وی از ایمن‌سازی راه‌ها قبل از آغاز طرح نوروزی با صرف اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: 300 کیلومتر خط‌کشی در سطح جاده‌های استان در این راستا انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: لکه‌گیری، بازسازی تمامی تابلوها، چراغ‌های روشنایی و علائم و خط‌کشی‌های از دیگر اقدامات اداره راهداری راه و شهرسازی استان در راستای اجرای این طرح بوده است.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان در پایان عدم توجه رانندگان علائم راهنمایی و رانندگی سطح جاده‌ها را عامل درصد بالایی از تصادفات جاده‌ای عنوان کرد و ضمن تاکید بر دقت بیش از پیش رانندگان در این زمینه گفت: در بحث نصب علائم و خط‌کشی جاده‌های کمترین مشکلی وجود ندارد و آنچه که نیاز بوده انجام گرفته است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها