jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۸۲۲۲۰ ۲۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۰

مردم کشور کوبا از این پس می‌توانند برای اولین بار از خدمات وای – فای عمومی و رایگان بهره‌مند شوند.

وای – فای رایگان به کوبا رسید

به گزارش جام جم کلیک: خدمات مذکور در یک مرکز فرهنگی در کوبا ارائه شده و بسیاری از جوانان با حضور در مرکز یاد شده تلاش می کنند از تنها منبع دسترسی رایگان به خدمات اینترنت رایگان بهره‌مند شوند.

سرعت این خدمات چندان بالا نیست و به حداکثر 2 مگابیت در ثانیه می رسد. اما برای مردم کوبا که به منظور استفاده از اینترنت پرسرعت باید هزینه زیادی را بپردازند موجب خوشحالی است. سرعت خدمات اینترنت وای – فای در آمریکا به طور متوسط 10 مگابیت در ثانیه و در کشورهایی مانند کره شمالی به 23.6 مگابیت در ثانیه هم می رسد.

در کوبا حداکثر 25 درصد از مردم به اینترنت دسترسی دارند و هزینه راه اندازی و دسترسی به سرویسی با سرعت 2 مگابیت در ثانیه بسیار بالا و حدود 900 دلار است. راه اندازی وای – فای رایگان چت ویدیویی مردم کوبا با دوستان و آشنایان در خارج از این کشور را هم ممکن کرده است.

بانی این خدمات رایگان یک هنرمند کوبایی به نام Alexis Leiva Machado است که به KCHO هم شهرت دارد و با همکاری شرکت مخابراتی Etecsa آن را ارائه می کند. وی روابط خوبی با دولت کوبا دارد.

گفتنی است هزینه دسترسی به اینترنت کم سرعت در کوبا حدود 4.5 دلار در ساعت است و متوسط حقوق ماهیانه در این کشور تنها بین 17 تا 20 دلار در ماه است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر