jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۷۲۷۹۳   ۰۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۳

«خط شما برنده 30 میلیون ریال وجه نقد شده است»

کلاهبرداری از نوع سایبری

شاید هر یک از ما در زندگی روزمره با کلاهبرداری سایبری در ماههای اخیر به شیوه های مختلف برخورد کرده باشیم که این نیز نوعی جدیدی از روش کلاهبرداری است.

کلاهبرداری از نوع سایبری

طی روزهای اخیر پیامکی به برخی سیم کارت های همراه اول ارسال گردیده با این مظمون که «با عرض سلام و تبریک خدمت شما کاربر گرامی، (وزارت ارتباطات) بمناسبت قرعه کشی هایی که بمناسبت جشن پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد، خط تماس شما برنده 30 میلیون ریال وجه نقد شده است لطفا جهت چگونگی اطلاع از دریافت وجه خود همه روزه از ساعت هشت تا 20 با اپراتور ارسال کننده پیامک تماس حاصل نمایید. با تشکر فراوان شرکت ارتباطات سیار و قرار دادن شماره تماس».

پس از تماس با شماره مورد نظر از فرد خواسته می شود تا به نزدیک ترین بانکی که در آن حساب دارد، رفته و مابقی ماجرا موضوعاتی است که بارها و بارها شنیده ایم، البته موضوع قابل توجه، شماره های سیم کارتی است که افراد به راحتی از آن با مخاطبان تماس می گیرند که جا دارد از طریق مراجع ذیصلاح مورد بررسی قرار گیرد.

از حدود 3 سال پیش و براساس ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، متقاضیان سیم کارت موظفند به همراه مدارک مورد نیاز برای خرید و ثبت سیم کارت، شخصاً به دفاتر خدمات امور مشترکان مراجعه کرده و سیم کارت را راه اندازی کنند تا براساس قوانین و مقررات، هرگونه سوء استفاده از سیم کارت یا ایجاد مزاحمت برای مردم، متوجه مالک سیم کارت باشد.

همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بار دیگر با ابلاغ آیین نامه جدید به اپراتورهای تلفن همراه متذکر شده که حداکثر سقف مجاز واگذاری سیم کارت فعال به مشترکان حقیقی 10 عدد است.

در این ابلاغیه تاکید شده فروش یا فعال کردن سیم کارت های قبلی فروخته شده برای کلیه اشخاص حقیقی که دارای بیش از 9 سیم کارت فعال هستند به هر طریق و تحت هر عنوان ممنوع است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر