jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۷۵۷۰۱۹   ۱۷ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۸

این همان چیزی است که خودروهای بدون راننده فردا قرار است شبیه آن باشند

مرسدس بنز F 015 رونمایی شد

طرح مفهومی خودرو جدید مرسدس بنز که تا دندان به تکنولوژی‌های مختلف مجهز شده است در نمایشگاه CES امسال به نمایش گذاشته شد.

مرسدس بنز F 015 رونمایی شد

به گزارش جام جم کلیک: طرح مفهومی خودرو جدید مرسدس بنز که تا دندان به تکنولوژی‌های مختلف مجهز شده است در نمایشگاه CES امسال به نمایش گذاشته شد.

این خودرو که F 015 Luxury in Motion (قسمت آخر جزئی از نام خودرو با معنای وسیله لوکس در حال حرکت است.) نام گرفته و همانطور که در تصویر مشخص است، بیشتر فضای ماشین به سرنشینان اختصاص یافته است. مرسدس بنز چهار صندلی چرخان برای سرنشینان این خودرو تدارک دیده تا بتوانند روبروی یکدیگر نشسته و به گپ‌ و گفتگو بپردازند. در کناره‌ها نیز صفحه‌های نمایش متعددی قرار گرفته تا سرنشینان بتوانند به راحتی از طریق صدور فرمان‌های حرکتی دستورات مورد نیاز خود را اجرا کنند.

همانطور که گفته شد تکنولوژی در این خودرو موج می‌زند و یکی از نکات جالب توجه قرار دادن دو صفحه نمایش LED در جلو و عقب قسمت سرنشینان است، بسته به نوع رانندگی خودرو در حالت اتوماتیک رنگ این صفحات آبی و در حالت رانندگی معمولی سفید می‌شود. با این حساب سایرین به راحتی می‌توانند از اینکه خودرو در حالت بدون راننده در حال حرکت است و یا اینکه راننده‌ پشت فرمان است باخبر شوند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در خصوص این خودرو وزن سبک آن است، به لطف استفاده از فایبرهای کربن که با پلاستیک تقویت شده، مرسدس F 015 از وزن بسیار کمی برخوردار است. (شرکت ‌BMW نیز در خودروهای مفهومی i3 و i8 خود از همین مواد استفاده کرده است.) این ساختار جدید باعث می‌شود تا خودرو بتواند از سوخت هیدروژن استفاده کند و جالب اینجاست که هیچ‌ جای نگرانی در حین تصادفات وجود ندارد و مخزن هیدروژن به این راحتی‌ها صدمه نخواهد دید.

بحث استفاده خودروها از هیدروژن این روزها داغ است و تویوتا نیز پَتِنت‌های مختلفی را در خصوص سوخت هیدورژنی به ثبت رسانده است. در پایان باید این نکته را نیز خاطر نشان شد که ایستگاه‌های پمپ هیدروژن برای این خودروها هنوز وجود ندارد و با این حساب تا رونمایی نهایی این محصولات جدید، فاصله زیادی داریم.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها