jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۸۲۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

هفته‌های گذشته شرکت سونی مورد حمله هکری قرار گرفت و ابتدا سرویس ویدئوی آنلاین این شرکت یعنی استودیوی سونی هک شد و اطلاعات و فیلم‌های پولی آن روی اینترنت قرار بگیرد سپس کل این سرویس از کار بیفتد.

این اتفاق که بی‌اعتمادی کاربران و شرکت‌های سینمایی به سونی را در پی‌داشت، خسارت مالی زیادی به این شرکت ژاپنی تحمیل کرده است. اکنون سونی پس از تحقیقات طولانی همراه با شرکت‌های امنیتی، انگشت اتهام خود را به سمت کره‌شمالی گرفته و این کشور را مسئول مستقیم این حملات سایبری اعلام کرده است. سونی پیکچرز اعلام کرده بزودی مدارکی برای اثبات ادعایش منتشر و مسئول این حملات را محکوم خواهد کرد. کشور کره‌شمالی که اولین بار نیست مورد اتهام چنین حملاتی قرار می‌گیرد، بنا بر شایعات قصد داشته جلوی انتشار فیلمی با نام «مصاحبه» را بگیرد که قرار بود در شبکه آنلاین سونی پیکچرز منتشر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر