jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۰۲۵۷   ۰۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۳

عواقب حمایت از تروریسم آمریکایی ها را رها نمی کند

داعش از آمریکا باج می​خواهد

گروه تروریستی داعش بعد از سخنان سخنگوی ستاد مشترک ارتش آمریکا مبنی بر بررسی همه گزینه ها از سوی این کشور برای مقابله با این گروه، اعلام کرد که حاضر است در قبال دریافت شش میلون و 600 هزار دلار یک زن آمریکایی را که از مدت ها قبل به گروگان گرفته آزاد کند.

داعش از آمریکا باج می​خواهد

در حالیکه پیامدهای سر بریدن جیمز فولی خبرنگار آمریکایی توسط داعش همچنان ادامه دارد و واشنگتن تبلیغات سنگینی در مورد امکان حمله نظامی به سوریه به راه انداخته داعش برگی جدید را در برابر کاخ سفید رو کرد.

ای بی سی نیوز در این رابطه می نویسد: سومین گروگان آمریکایی دربند داعش یک زن 26 ساله است که یک سال قبل در حال ارائه کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه توسط داعش ربوده شده است.

بر همین اساس، داعش که از هفته گذشته اقدامات خود را علیه آمریکا متمرکز کرده اعلام داشته که حاضر است در قبال دریافت شش میلیون و 600 هزار دلار این زن 26 ساله را آزاد کند.

دلیل منتشر نشدن نام این زن 26 ساله آن است که خانواده وی خواسته اند تا هویت او فاش نشود. اعلام شده که داعش چهار گروگان آمریکایی در اختیار دارد که البته در هفته گذشته یکی از این چهار گروگان سربریده شد.

البته داعش به غیر از درخواست این مبلغ خواستار آزادی فردی به نام «عوفی صدیق» نیز شده است. این شخص دو سال قبل بازداشت شده و متهم به تلاش برای به قتل رساندن نظامیان آمریکایی است.

انتشار خبر این درخواست موجب واکنش خانواده صدیق شده است. خانواده این فرد اعلام کرده اند که هیچ ارتباطی با داعش ندارند.

به گزارش ای بی سی نیوز، از زمان به قتل رسیدن جیمز فولی، سه گروگان دیگر دربند داعش به صورت مرتب به مرگ تهدید می شوند و سرکردگان داعش در فیلمی که هفته گذشته منتشر کردند، گفته اند که مرگ و زندگی این گروگان ها در دستان اوباما است.

در همین رابطه رییس جمهور آمریکا نیز در جدیدترین اظهار نظر خود درباره داعش گفت: داعش یک غده سرطانی است که نابود کردن آن آسان نیست. استراتژی آمریکا درباره داعش مبتنی بر همکاری و ائتلاف منطقه ای و بین المللی و حمایت از تلاش ها برای مبارزه با این گروه است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها