jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۵۴۵۹ ۲۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۲

یک روانپزشک گفت: استرس‌های مکرر و مزمن روزانه با عوارض و حالت‌هایی چون خواب‌آلودگی، بی‌حوصلگی، رخوت و حس کاهش انرژی بروز پیدا می‌کند.

استرس مکرر خواب آلودگی می‌آورد

جام جم سرا: دکتر عاطفه قنبری در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: یکی از عوامل موثر در بروز چنین حالاتی که در ظاهر به مشکل کم‌خوابی یا بیماری‌های جسمی نیز مرتبط نیست، فرسودگی‌های شغلی و اختلافات خانوادگی است. اختلالات خواب نیز ممکن است با اثراتی که بر کاهش کیفیت خواب می‌گذارد به بروز خستگی، کوفتگی و کاهش تمرکز منجر شود. به غیر از این عوامل، آلودگی هوا و صوتی نیز خواب آلودگی و خستگی می‌آورد.

وی تاکید کرد: آموزش راهکارهای کنترلی برای مدیریت استرس از کودکی و از سوی خانواده در کاهش و کنترل عوارض ناشی از استرس بسیار موثر است. همچنین عملکرد سطوح مدیریتی در راس سازمان ها، ادارات و محیط‌های شغلی اگر در راستای ارتقای امنیت روانی، اقتصادی و رفاهی کارمندان باشد، می‌تواند در کاهش استرس‌های روحی بسیار موثر باشد. گاهی نیز شخص نیاز به دارو درمانی در کنار درمان‌های روان‌شناسی دارد. با این حال در مواردی لازم است که برای کاهش اثرات استرس به توانایی پذیرش برخی از مسائل و اتفاقات برسیم که از هیچ طریق قابل تغییر نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر