jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۷۰۴۸۷۸   ۲۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۶

پرویز پرستویی، با بیان این‌که من، با پول سینما زندگی نمی‌کنم، گفت: زمانی که فکر کنم با این پول زندگی می‌کنم، بازیگری را رها خواهم کرد.

پرستویی: با پول سینما زندگی نمی‌کنم

به گزارش ایرنا، این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که در نشست نقد و بررسی فیلم «امروز» به میزبانی فرهنگسرای انقلاب اسلامی سخن می‌گفت درباره حضورش در سینما گفت: من چند سال به دلیل برخی شایعات، هیچ فعالیتی در حوزه سینما نداشتم، من هم جزو شهروندان این جامعه و مثل افرادی هستم که در این جامعه زندگی می‌کنند.

پرستویی افزود: من دوست دارم از حاشیه‌ها به دور باشم، از فضایی دور باشم که روز به روز جذاب‌تر می‌شود و مُهر قضاوت غلط را به افراد مختلف می‌زنیم بدون این‌که شناختی از آنان داشته باشم.

او ادامه داد: آن دورانی که من بازی نکردم معنایش این نبود که حق ندارم بازی کنم، کسی که مرا برای بازیگری تربیت کرد به من یاد داد که بازیگری شغل من نباشد.

بازیگر فیلم «به نام پدر» اظهار کرد: من هنرپیشه و بازیگر نیستم بلکه یک شرح وظایفی دارم و ابزاری را آموختم که به نظرم رسید از طریق بازیگری می‌توانم حرف‌های بسیاری بزنم و همین امر باعث شد که به عالم بازیگری روی بیاورم و آن زمانی که کار نکردم احساس کردم که هیچم و این شرایط من بی‌‌ربط با نقش یونس در فیلم «امروز» نبود.

پرستویی با اشاره به نقش یونس در فیلم «امروز» افزود: یونس هشت سال در جبهه‌ها جنگیده و حال که برگشته به کسی معترض نیست و سکوت می‌کند، اگر اعتراض کند، اجر کارش از بین می‌رود.

او ادامه داد: افرادی مانند یونس باید به چه کسی اعتراض کنند؟ آنان با کسی عهد نکردند، با خدای خود عهد کردند و به کسی تعهدی ندارند و سکوت آنان برگرفته از شرایط جامعه و محیط اطراف آنان است گرنه راننده تاکسی نمی‌شد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان این‌که یونس فیلم «امروز» بیشتر سعی دارد عمل کند تا این‌که حرف بزند، اظهار کرد: ما خیلی حرف می‌زنیم، حداقل در جامعه حرفه‌ای خودمان خیلی حرف می‌زنیم و زمانی که به عمل می‌رسد، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم.

بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» بیان کرد: من با پول سینما زندگی نمی‌کنم بلکه با فیش حقوقی خودم زندگی می‌کنم و زمانی که فکر کنم با پول سینما زندگی می‌کنم، بازیگری را رها خواهم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها