jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۴۲۰۷ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

دیروز به مناسبت روز خبرنگار و در آستانه هفته دولت، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست نشست متفاوتی با خبرنگاران داشت. از قبل برنامه‌ریزی شده بود تا معصومه ابتکار با خبرنگاران حوزه محیط‌زیست به قول معروف صبحانه کاری داشته باشد.

این نشست که ساعت 8 و 30دقیقه روز گذشته برگزار شد، حاشیه‌های جالبی داشت. در آغاز نشست رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با ظرف کوچکی در دست وارد سالن شد و گفت صبح برای خبرنگاران از باغچه خانه‌اش مقداری ریحان چیده و آنها را به سازمان آورده تا همراه خبرنگاران در کنار صبحانه میل کند. صبحانه نیز ساده و در حد بضاعت سازمان حفاظت محیط‌زیست بود؛ کاسه کوچکی حلیم، چای، پنیر، خرما و گردو صبحانه‌ای را تشکیل داد که خبرنگاران در کنار رئیس سازمان محیط‌زیست خوردند. در حین سرو صبحانه نیز مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست گزارشی از فعالیت‌های رسانه‌ای سازمان ارائه کرد و برخی خبرنگاران نیز به بیان دیدگاه‌های خود و مشکلات زیست‌محیطی کشور پرداختند.

فقط پذیرایی از روزنامه‌نگاران با ریحان‌هایی که ابتکار از باغچه خانه‌اش چیده بود، حاشیه جالب این مراسم نبود، زیرا ابتکار با دعوت از خبرنگار روزنامه ایران که مدتی است به دلیل بیماری صعب‌العلاج از حوزه و محل کارش دور است، ثابت کرد برای فعالیت خبرنگاران ارزش قائل است؛ به این ترتیب این خبرنگار حوزه محیط‌زیست نیز با تمام مشکلاتش در این نشست حضور پیدا کرد.

در این مراسم، ابتکار از زحمات تمام خبرنگاران این حوزه قدردانی کرد و وعده داد تعامل این سازمان با رسانه‌ها بهتر از قبل شود. البته این بار اول نیست که ابتکار حمایت خود از خبرنگاران را به تصویر می‌کشد، زیرا پیش از این او وقتی دوباره سکان هدایت سازمان حفاظت محیط‌زیست را به دست گرفت، دستور دارد تا سازمان حفاظت محیط‌زیست تمام شکایت‌هایی را که از خبرنگاران داشته پس بگیرد. باید اشاره کرد ابتکار تاکنون کارهای نمادین زیبایی انجام داده که از چشم رسانه‌ها پنهان نمانده است. او چندی پیش در سفر به استان مرکزی، مانع قربانی کردن گوسفند در مراسم پیشوازش شد یا در سفرش به سازمان صداوسیما ترحیج داد به همراه معاونانش از خودروی ون برای رفت و آمد استفاده کند.

مهدی آیینی/ گروه جامعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر