در یک بررسی جدید، پژوهشگران علوم پزشکی در اروپا دریافتند که میزان برخی از زیست‌نشانگر‌های موجود در خون می‌تواند مدت زمان باقی‌مانده عمر را مشخص کند.
کد خبر: ۶۵۱۲۴۴
پیش‌بینی زمان مرگ با آزمایش خون

جام جم سرا: به نقل از روزنامه لس‌آنجلس تایمز، تخمین زدنِ سال‌های باقی‌مانده عمر یکی از موضوعاتی است که اغلب انسان‌ها تمایل دارند آن را با یک آزمایش ساده انجام دهند. اکنون متخصصان مشاهده کردند بررسی میزان برخی از زیست‌نشانگر‌ها در خون می‌تواند چنین خواستی را عملی کند.

متخصصان برای شناسایی ترکیب‌های کشنده نمونه‌های خون بیش از ۱۷ هزار نفر را در استونی و فنلاند بررسی و وجود ۱۰۶ نوع پروتئین‌ مختلف را در آنان بررسی کردند. به گفته آن‌ها، پس از گذشت دوره‌ای پنج ساله، نمونه‌های خون افرادی که در این فاصله زمانی فوت کرده‌ بودند با نمونه خون شرکت‌کنندگان دیگر مقایسه و مشاهده شد که چهار زیست‌نشانگر‌ «آلفا اسید ۱ گلیکوپروتئین»، «آلبومین»، «لیپوپروتئین» با تراکم پایین و «سیترات» به طور غیرمعمول در بیماران فوتی پنج سال پیش از مرگشان بالا بوده است.

به نقل از فاکس‌نیوز، این متخصصان گفته‌اند چهار زیست‌نشانگر‌ یادشده ممکن است نشان‌دهنده بیماری‌ها و مشکلات نهفته کشنده‌ای باشد که بسیاری از بیماران به آن توجه نمی‌کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
كامی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
جالب بود
ولی عمر دست خداس
پیشگو
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
اولاً عمر دست خداست ، ثانیاً اگه كسی میزان زیست نشانگرهاش حاكی از عمر زیاد باشه ولی پراید سوار شه اونموقع این پیش بینی صد درصد غلت از آب درخواهد اومد .

نیازمندی ها