jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۰۴۸۵ ۰۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۹

خواهر یکی از قربانیان حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری، در حاشیه برگزاری مراسم ختم وی خواستار پایمال نشدن حق او شد و گفت: تاکنون هیچ مسئولی، تقصیر این حادثه را برعهده نگرفته است و تمام مسئولانی که به منزل ما آمده‌اند، از عملکرد سازمان خود دفاع کرده‌اند.

جام جم سرا: ملیحه فروتنی اظهار کرد: آن‌ها می‌گویند هنگامی که در یک سازمان کار می‌کنی در درجه اول باید از کارمندان خود دفاع کنی و می‌گویند ما شهید دادیم. من نمی‌دانم شهادت آتش‌نشانان چه ارتباطی با عملکرد آتش‌نشانی در خیابان جمهوری دارد؟
خواهر نسرین فروتنی درباره چگونگی برخورد مسوولان در روز وقوع حادثه با آنان اظهارکرد: بیمارستانی که پیکر خواهرم به آنجا منتقل شده بود، با ما هیچ همکاری نکرد و با استفاده از روابط کاری توانسته‌ایم پس از سه چهار ساعت زمینه دیدن پیکر خواهرم را برای شناسایی فراهم کنیم.
وی افزود: پس از گذشت سه روز از فوت خواهرم آقای انجمنی – شهردار منطقه ۱۵ – به منزل پدر من آمدند. چند نفر هم روز یکشنبه از شهرداری و آتش‌نشانی آمده بودند. آنان می‌گویند طی سه دقیقه به محل حادثه رسیده‌اند و تشک نجات نداشتند در صورتی که اگر تشک نجات داشتند و از آن استفاده می‌کردند شاید یکی از این دو زن زنده می‌ماندند.
ملیحه فروتنی در پاسخ به این پرسش که آیا از نهادی شکایت کرده‌اید؟ گفت: ما درگیر مراسم خواهرم بودیم و مراسم هفتمین روز درگذشت او را برگزار کردیم و فقط شکایت خیلی کوتاهی علیه آتش‌نشانی نوشته و به مراجع ذیربط ارایه داده‌ایم که طبق گفته مسوؤلان پیگیری می‌شود گرچه سازمان آتش‌نشانی و شهرداری تهران به طور کامل از عملکرد خود دفاع می‌کنند؛ اما ما شکایت خود را به طور حتم پیگیری می‌کنیم.
وی به صحبت‌های معصومه آباد - عضو شورای شهر تهران - اشاره و اظهارکرد: او معتقد است که قربانیان آتش‌سوزی خودشان مقصر هستند. چون اگر ۱۵ ثانیه تحمل کرده بودند، نجات پیدا می‌کردند. آیا خود او می‌تواند در شرایطی که ترسیده و آتش در حال نزدیک شدن به او است، به این مسایل فکر کند. ضمن اینکه به گفته شاهدان آنان به توصیه آتش‌نشانی نزدیک نردبام آمدند. آنان بعد از گذشت این همه روز اگر کاری نکردند حداقل نمک روی زخم ما نپاشند.
مادر نسرین فروتنی هم گفت: حادثه دلخراشی برای ما رخ داده است و از مسئولان می‌خواهم خون فرزندم پایمال نشود. |ایسنا|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر