jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۰۴۸۵   ۰۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۹

خواهر یکی از قربانیان حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری، در حاشیه برگزاری مراسم ختم وی خواستار پایمال نشدن حق او شد و گفت: تاکنون هیچ مسئولی، تقصیر این حادثه را برعهده نگرفته است و تمام مسئولانی که به منزل ما آمده‌اند، از عملکرد سازمان خود دفاع کرده‌اند.

جام جم سرا: ملیحه فروتنی اظهار کرد: آن‌ها می‌گویند هنگامی که در یک سازمان کار می‌کنی در درجه اول باید از کارمندان خود دفاع کنی و می‌گویند ما شهید دادیم. من نمی‌دانم شهادت آتش‌نشانان چه ارتباطی با عملکرد آتش‌نشانی در خیابان جمهوری دارد؟
خواهر نسرین فروتنی درباره چگونگی برخورد مسوولان در روز وقوع حادثه با آنان اظهارکرد: بیمارستانی که پیکر خواهرم به آنجا منتقل شده بود، با ما هیچ همکاری نکرد و با استفاده از روابط کاری توانسته‌ایم پس از سه چهار ساعت زمینه دیدن پیکر خواهرم را برای شناسایی فراهم کنیم.
وی افزود: پس از گذشت سه روز از فوت خواهرم آقای انجمنی – شهردار منطقه ۱۵ – به منزل پدر من آمدند. چند نفر هم روز یکشنبه از شهرداری و آتش‌نشانی آمده بودند. آنان می‌گویند طی سه دقیقه به محل حادثه رسیده‌اند و تشک نجات نداشتند در صورتی که اگر تشک نجات داشتند و از آن استفاده می‌کردند شاید یکی از این دو زن زنده می‌ماندند.
ملیحه فروتنی در پاسخ به این پرسش که آیا از نهادی شکایت کرده‌اید؟ گفت: ما درگیر مراسم خواهرم بودیم و مراسم هفتمین روز درگذشت او را برگزار کردیم و فقط شکایت خیلی کوتاهی علیه آتش‌نشانی نوشته و به مراجع ذیربط ارایه داده‌ایم که طبق گفته مسوؤلان پیگیری می‌شود گرچه سازمان آتش‌نشانی و شهرداری تهران به طور کامل از عملکرد خود دفاع می‌کنند؛ اما ما شکایت خود را به طور حتم پیگیری می‌کنیم.
وی به صحبت‌های معصومه آباد - عضو شورای شهر تهران - اشاره و اظهارکرد: او معتقد است که قربانیان آتش‌سوزی خودشان مقصر هستند. چون اگر ۱۵ ثانیه تحمل کرده بودند، نجات پیدا می‌کردند. آیا خود او می‌تواند در شرایطی که ترسیده و آتش در حال نزدیک شدن به او است، به این مسایل فکر کند. ضمن اینکه به گفته شاهدان آنان به توصیه آتش‌نشانی نزدیک نردبام آمدند. آنان بعد از گذشت این همه روز اگر کاری نکردند حداقل نمک روی زخم ما نپاشند.
مادر نسرین فروتنی هم گفت: حادثه دلخراشی برای ما رخ داده است و از مسئولان می‌خواهم خون فرزندم پایمال نشود. |ایسنا|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها